Zamek Piastów Śląskich zaprasza na koncert online z cyklu „Wieczorów Lisztowskich”

0
Reklama

Już w najbliższą sobotę (8. maja), sympatycy dobrze znanych „Wieczorów Lisztowskich” będą mogli wysłuchać kolejnego koncertu. Tym razem przy fortepianie zasiądzie Anna Lipiak, a słowo o muzyce tradycyjnie wygłosi Juliusz Adamowski.


  • „Zapraszamy 8 maja na koncert w ramach Wieczorów Lisztowskich zatytułowany „Znane i nieznane perły muzyki polskiej. Wydarzenie będzie relacjonowane za pomocą profilu facebook Zamku Piastów Śląskich w Brzegu i rozpocznie się o godz. 18.00” – czytamy w komunikacie MPŚl.

Anna Lipiak (ur. 1992 w Zgorzelcu) uważana jest za „jedną z najzdolniejszych pianistek młodego pokolenia” (Adam Wagner, koncertmistrz Filharmonii Śląskiej w Katowicach). Jej grę cechuje „poetycka muzykalność, piękny dźwięk oraz poczucie wyjątkowej swobody na scenie” (Giornale di Brescia). Wykonała już ponad 140 recitali w 15 krajach na 2 kontynentach świata.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. K. Popowej-Zydroń i prof. J. Sulikowskiego (2018 r.). W latach 2010-2016 studiowała pod kierunkiem dr. Grzegorza Niemczuka.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Pianistka zdobywała uznanie występując w Azji – Indie, Indonezja, Wietnam, Nepal, oraz Europie, w ośrodkach takich jak m.in.: Włochy, Niemcy, Norwegia, Bułgaria, Turcja, Francja, Czechy, Chorwacja, Słowacja, Cypr. Z powodzeniem koncertuje również w najważniejszych instytucjach w Polsce. W 2019 r. jako pierwsza Polka odbyła 8-koncertowe tournée chopinowskie po Indiach oraz Indonezji.

Jest laureatką czołowych nagród na 20 międzynarodowych konkursach pianistycznych. Laureatka najważniejszych nagród na 20 międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych, m.in.: I nagroda w Padwie, Piove di Sacco, Brescia (Włochy), Ruzomberoku (Słowacja), Krakowie. II nagroda w Karlovac (Chorwacja), Goerlitz (Niemcy), IV nagroda Montrond les Bains (Francja).

Brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych artystów jak m.in.: D. T. Son, A. Vardi, A. Jasiński, B. Petrushansky, A. Orlovetsky, J. Swann, C. M. Mehner.

W roku 2021 podjęła się realizacji projektu „Dziedzictwo muzyki polskiej”, który jest finansowany w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu”.

Reklama