Część mieszkańców Grodkowa pójdzie głosować w wyborach uzupełniających

0

Już w najbliższą niedzielę (13. czerwca), wyborcy jednomandatowego okręgu nr 3 w Grodkowie uzupełnią skład Rady Miejskiej. Wakat w organie stanowiącym i kontrolnym powstał w październiku ubiegłego roku, ale ze względu na sytuacje epidemiczną termin wyborów uzupełniających był kilkukrotnie przekładany.


Zgodnie z aktualnym zarządzeniem wojewody opolskiego datę wyborów wyznaczono na 13. czerwca. Głosowanie w lokalu wyborczym potrwa od godz. 7:00 do 21:00, przy czym kampania wyborcza kandydatów musi zostać zakończona najpóźniej w piątek (11. czerwca) do godz. 24:00.

Dodajmy, że Krajowe Biuro Wyborcze w Opolu już wcześniej zarejestrowało pięć komitetów wyborczych, które następnie zgłosiły swoich kandydatów do wyborów uzupełniających (według wylosowanych numerów list według wylosowanych numerów list – kandydat KWW Damiana Kapinosa zrezygnował z ubiegania się o mandat radnego):
Lista nr 1 – Górski Maciej, lat 33, zam. Grodków, zgłoszony przez KWW Macieja Górskiego
Lista nr 3 – Jurasz Paweł, lat 44, zam. Grodków, zgłoszony przez KWW Paweł Jurasz
Lista nr 4 – Wolak Damian Michał, lat 31, zam. Grodków, zgłoszony przez KWW Nowy Grodków
Lista nr 5 – Gajewska Agnieszka Monika, lat 38, zam. Grodków, zgłoszona przez KWW Siła Grodkowian

W głosowaniu wezmą udział mieszkańcy obwodu nr 3, czyli ulic: Klonowej, Krakowskiej od 1 do 29 (numery nieparzyste) i od 2 do 30 (numery parzyste), Sienkiewicza od 24 do 98 (numery parzyste) i od 15 do 43 (numery nieparzyste), Szpitalnej 14, Opolskiej, Sadowej, Tadeusza Zawadzkiego oraz Zielonej.

Przypomnijmy, że wakat w Radzie Miejskiej Grodkowa powstał po rezygnacji z tej funkcji Tomasza Zemana. Samorządowiec zrzekł się mandatu ze względu na objęcie stanowiska prezesa zarządu Grodkowskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z.o.o.