Zablokowana DW 401 na wysokości Wojsława. Kierowca stracił panowanie nad ciężarówką

0

Główna trasa z Brzegu do Grodkowa jest nieprzejezdna na wysokości Wojsława. Wszystko za sprawą przewróconej ciężarówki wraz z naczepą. Do zdarzenia doszło dzisiaj (19.07), kilkanaście minut po godzinie 10.


  • „Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie jego ciężarówka wraz z naczepą przewróciła się na drogę. Kierowca był trzeźwy. Na miejscu pracują policjanci, strażacy oraz administrator drogi. Objazdy wyznaczono przez Kolnicę, Wierzbnik i Polanę. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana” – mówi nam mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

    Na razie nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej 401. W pierwszej kolejności strażacy usuwają z jezdni wyciekające z pojazdu płyny eksploatacyjne. Dopiero później będzie można przystąpić do podniesienia ciężarówki i zebrania z drogi rozsypanego ładunku.

    AKTUALIZACJA (godz. 14:00)
  • „Na drodze wojewódzkiej 401 wciąż trwa usuwanie skutków tego zdarzenia. Do akcji zadysponowane zostały dwa zastępy JRG z Grodkowa, dwa JRG z Brzegu oraz po jednym OSP z Tarnowa Grodkowskiego i Bąkowa. Obecnie właściciel pojazdu rozpoczął usuwanie z drogi rozsypanego kruszywa” – informuje mł. asp. Marek Zagórski z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.