Zawodniczki Ziemi Brzeskiej zwyciężyły w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski Szkółek Kolarskich

0

W niedzielę (21. maja), na poznańskim Osiedlu Krzyżowniki-Smochowice odbyły się Mistrzostwa Szkółek Kolarskich Memoriał Zenona Czechowskiego i Mariana Więckowskiego. W wyścigu szosowym udział wzięły młode zawodniczki Ziemi Brzeskiej. Podopieczne trenera Franciszka Moszumańskiego zwyciężyły w dwóch kategoriach wiekowych, a także zajęły dwa trzecie miejsca w klasie IV i VI.

• „Wiktoria Madejska i Zuzia Wojdyła zajęły 1 miejsca w swoich kategoriach wiekowych, natomiast Hania Wojdyła i Zosia Wojdyła wywalczyły trzecie pozycje. Mistrzostwa w Poznaniu uważamy za udane, organizatorzy przygotowali bardzo fajne nagrody, za zwycięstwa były to rowery” – mówi trener Franciszek Moszumański.

Obecnie młode zawodniczki Ziemi Brzeskiej przygotowują się do wyścigu o Puchar Polski. Zawody odbędą się w najbliższy weekend (27-28 maja) w Zielonej Górze.