Finał konkursu poświęconego Księciu Jerzemu II Piastowi

0
fot. Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu
Reklama
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Z okazji 500. rocznicy urodzin najwybitniejszego władny piastowskiej linii książąt brzesko – legnickich rozstrzygnęliśmy konkurs poświęcony jego osobie. Zobacz, kto został nagrodzony.


Ogłoszenie wyników i laureatów konkursu literackiego i plastycznego miało miejsce podczas święta brzeskiej młodzieży szkolnej – Georgianum, towarzyszącego wielkiej fecie z okazji 500. Urodzin Księcia Jerzego II Piasta. Na konkurs swoje prace nadesłało 273 autorów prac plastycznych i 74 autorów prac literackich terenu całego kraju.

Dr Dariusz Byczkowski Dyrektor Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu podziękował wszystkim autorom i placówkom oświatowym oraz ich nauczycielom, którzy inicjowali nadesłanie prac, za liczny udział w konkursie.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA

Nagrody laureatom wręczyli ich sponsorzy oraz fundatorzy. Są nimi: Samorząd Województwa Opolskiego, Grupa Azoty Kędzierzyn, Gmina Lubsza, Starostwo Powiatowe w Brzegu, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu, Towarzystwo Polonia-Kresy, Departament Edukacji i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

Nagrodami w konkursie były bony do wykorzystania w sieciach sklepów ze sprzętem elektronicznym.

Oto lista nagrodzonych:

Część plastyczna
Kategoria: dzieci w wieku przedszkolnym

  • Magdalena Jabczyk
    I miejsce
    Publiczne Przedszkole nr 7 Integracyjne w Brzegu
  • Klara Skóra
    II miejsce
    Zespół Placówek Oświatowych – Przedszkole Publiczne w Rozmierce
  • Sebastian Adamiec
    III miejsce
    Zespół Placówek Oświatowych – Przedszkole Publiczne w Rozmierce
  • Jakub Dohrmann
    wyróżnienie
    Zespół Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej (przedszkole)
  • Dominika Grudzińska
    wyróżnienie
    Publiczne Przedszkole nr 4 w Brzegu
  • Amelia Mazurkiewicz
    wyróżnienie
    Przedszkole Publiczne nr 5 w Brzegu
  • Iga Socha
    wyróżnienie
    Niepubliczne Przedszkole Muzyczne „Czarodziejskie Smyczki” w Opolu

Kategoria: dzieci do 10. roku życia

  • Anna Henzel
    I miejsce
    Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach
  • Alicja Parnicka
    II miejsce
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Brzegu
  • Alicja Michalska
    III miejsce
    Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mąkoszycach
  • Lena Janus
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu
  • Oliwia Jarmarczyk
    wyróżnienie
    Zespół Szkolno-Przedszkolny im Wincentego Witosa w Pokoju
  • Samanta Karpińska
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Brzegu
  • Rafał Korniluk
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Brzegu
  • Alicja Owsiańska
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im Józefa Wybickiego w Głuchołazach
  • Konstancja Sobolewska
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Brzegu

Kategoria: dzieci w wieku 11–15 lat

  • Maja Krawczyk
    I miejsce
    Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie
  • Natalia Miesiączek
    II miejsce
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 25 im. gen. Władysława Sikorskiego w Opolu
  • Magdalena Pastuszczak
    III miejsce – ex aequo
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu
  • Jennifer Wieczorek
    III miejsce – ex aequo
    Publiczna Szkoła Podstawowa w Łanach
  • Szymon Kiestra
    wyróżnienie
    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niwnicy [– Szkoła Podstawowa im. Bojowników o Wolność w Niwnicy]
  • Natalia Małecka
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Brzegu
  • Lidia Pachurka
    wyróżnienie
    II Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Brzegu
  • Sabina Sieradzka
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipowej
  • Jakub Sobutka
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu
  • Vera Spurhiash
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 25 im. gen Władysława Sikorskiego w Opolu

Kategoria: młodzież w wieku 16–20 lat

  • Martyna Trojak
    I miejsce
    Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości
  • Sandra Koziura
    I miejsce
    Liceum Sztuk Plastycznych im. Adam Chmielowskiego w Nysie, [ZSiPA w Nysie]
  • Milena Wojtas
    II miejsce
    Zespół Szkół i Placówek Artystycznych w Nysie
  • Emilia Żymołka
    III miejsce
    Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Opolu
  • Wiktoria Zambrzycka
    wyróżnienie
    Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu

Część literacka konkursu

Kategoria: dzieci do 10. roku życia

  • Zofia Porochońska
    I miejsce
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu
  • Lena Curzytek
    II miejsce
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Brzegu
  • Robert Stefaniak
    III miejsce
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Brzegu
  • Alicja Makselon
    wyróżnienie
    Zespół Placówek Oświatowych w Dziewkowicach

Kategoria: dzieci w wieku 11–15 lat

  • Ignacy Krzykowski
    I miejsce
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu
  • Leon Dawidowicz
    II miejsce
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu
  • Maxymilian Macierzyński – ex aequo
    III miejsce
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu
  • Martyna Pros
    III miejsce – ex aequo
    Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jacka w Staniszczach Małych
  • Malwina Dendewicz
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Szybowicach
  • Wiktoria Gajak
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu
  • Antonina Kwiatkowska
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Brzegu
  • Karol Miller
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Brzegu
  • Maja Roman
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Brzegu
  • Olaf Smolorz
    wyróżnienie
    Zespół Szkół w Byczynie
  • Milena Wiącek
    wyróżnienie
    Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Brzegu

Kategoria: młodzież w wieku 16–20 lat

  • Zofia Rucińska
    I miejsce
    Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Oławie
  • Gabriel Karaś
    II miejsce
    Zespół Szkół Budowlanych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu
  • Joanna Załubska
    III miejsce
    I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi
    im. Jana Długosza w Nowym Sączu
  • Sara Sobczak
    wyróżnienie
    I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi
    im. Jana Długosza w Nowym Sączu
Reklama