23 czerwca. Dziś obchodzimy Dzień Ojca

0
fot. freeimages.com / Andy Duran
Reklama

Kartka z kalendarza – 23 czerwca – sprawdzamy dla Was co kryje w sobie kalendarz. Słońce wzeszło o godzinie 4:13, a zajdzie o 21:03. Imieniny obchodzą m.in.: Zenon, Piotr, Wanda, Agrypina, Anna, Edeltruda, Sydonia i Maria. Na 23 czerwca przypada Dzień Ojca.


Dzień Ojca

Dziś, czyli 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. To okazja do wyrażenia szacunku i wdzięczności za wszystko co zrobili i robią każdego dnia wszyscy ojcowie.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej

Święto to obchodzone jest w naszym kraju od 1965 roku. Powstało w USA w 1910 roku – w ślad za wcześniej wprowadzonym Dniem Matki. Uchwalono je dla uczczenia trudu opieki nad rodziną i zasług wszystkich ojców. Co warto zauważyć – w Ameryce początkowo dzień ten obchodzony był lokalnie. Dopiero w 1972 roku prezydent Nixon uchwalił je na terenie całego kraju.

Podobnie jak dzień matki, święto ojca obchodzone jest w różnych krajach w różnych datach – np. w Hiszpanii i Portugalii – 19 marca, w Australii w ostatnią niedzielę czerwca, w krajach skandynawskich – 5 czerwca, a w Wielkiej Brytanii i Turcji – w 3. niedzielę czerwca.

W Polsce obchodzimy je dziś i nie zapomnijcie złożyć swoim ojcom życzeń. Spotkajcie się i przekażcie swoim tatusiom jak ważni są w Waszym życiu. Wspólnie spędzone chwile będą najlepszym prezentem!

Reklama