Festiwal błędów Orlika w starciu z UKS GOKiS Kąty Wrocławskie

0

Sobotnie (20.10) spotkanie Orlika Brzeg przed własną publicznością w hali przy ul. Oławskiej 2 zakończyło się wysoką przegraną drużyny z UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Ostateczny wynik meczu to 19:28. Zarówno kibice, jak i zawodnicy, po zeszłotygodniowej wygranej ze Śląskiem Wrocław w rzutach karnych, liczyli na kolejne punkty drużyny z Brzegu. Lepsi niestety okazali się szczypiorniści z UKS.

Pierwszy kwadrans spotkania przebiegał „po myśli” grającego trenera Michała Piecha. Zawodnicy Orlika z dobrą skutecznością atakowali bramkę przyjezdnych, natomiast w bramce dobrze spisywał się Tomasz Jarosz. W 13. minucie gospodarze zdobyli trzybramkową przewagę 8:5 i mogło się wydawać, że to oni będą wiedli prym przez całe spotkanie. Niestety kolejne minuty to prawdziwy festiwal błędów w ataku Orlika. Przez blisko piętnaście minut brzeżanie zdołali tylko jeden raz pokonać zawodników z Kątów. Niecelność wykorzystali przyjezdni, którzy zdołali wyjść na dwubramkowe prowadzenie 10:12 w 28. minucie. Ostatecznie – tuż przed gwizdkiem – do bramki trafiają jeszcze Stypiński i Dziurgot. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 12:12.

Po zmianie stron wydawało się, że w szatni Michał Piech odbył ze swoimi zawodnikami poważną rozmowę. Niestety, skuteczność brzeżan w ataku była jeszcze mniejsza niż w pierwszej połowie, a błędy popełniane w obronie zbyt częste. Zawodnicy Orlika zdołali zdobyć jedynie siedem bramek, podczas, gdy ich rywale śmiało ich nokautowali przy każdej możliwej okazji. Po końcowej syrenie gospodarze schodzili do szatni z opuszczonymi głowami, a spotkanie zakończyło się wynikiem 19:28.

ORLIK Brzeg – UKS GOKiS  Kąty Wrocławskie. 19:28 (12:12)

Orlik: Andraszak, Jarosz -Młotkowski, Białożyt 1, Krocz 1, Stypiński 1, Wołek, Sendra, Ogorzelec 4, Wojcieszek 3 Błajda 1, Miś, Stopka, Piech 5, Dziurgot.  Kary: 10 min., karne: 3/2. Trener: Michał Piech.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie: Fluder, Philippe, Grzesiak – Krekora 2, Pasieczny 4, Jaworski 3, Kazimierczak 4, Andrzejewski, Serafin, Ostrówka 2, Ryba 4, Jeruszka 9. Kary: 10. min, karne: 4/2. Trener: Alicja Łukasik.