Sensacja w Dzierżoniowie. Orlik pokonał dotychczasowego lidera!

0

Po zeszłotygodniowej porażce p[red własną publicznością z zespołem UKS GOKiS Kąty Wrocławskie piłkarze ręczni SKS Orlika Brzeg w spotkaniu 7. kolejki postawił się dotychczasowemu liderowi rozgrywek dolnośląskiej grupy II Ligi MKS Żagiew Dzierżoniów. Dzięki zwycięstwu Brzeżanie awansowali w tabeli na siódme miejsce, na swoim koncie zgromadzili łącznie 11. punktów.

Przyjezdni z gospodarzami rozpoczęli od wyrównanej gry, która trwała do 5. minuty. Przy stanie 3:3 do bramki gospodarzy trafił Rafał Świerczyński, który wznowił regularną grę w meczach ligowych po karze i niebieskiej kartce, jaką dostał na  początku sezonu na kilka spotkań. Od tergo momentu zawodnicy Orlika, łapią wiatr w żagle. Przy dobrej dyspozycji był grający trener Michał Piech, który aż siedmiokrotnie pokonywał bramkarza z Dzierżoniowa. Do zakończenia pierwszej połowy zawodnicy Orlika zdecydowanie prowadzili w pierwszej połowie. Zawodnicy Piecha zdołali również wypracować trzybramkową przewagę, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:13.

Po zmianie stron nie było mowy, by zmniejszać tempo gry. Brzeżanie z wielkim zapałem atakowali na bramkę Żagwi. Ponownie bardzo szybko powiększyli swoją przewagę, która jak wcześniej wynosiła trzy bramki. W 45. minucie podopieczni Piecha prowadzili 18:21. Nieciekawa sytuacja, na parkiecie nastała pięć minut później. Przez chwilę zastoju w ataku, swoje straty odrobili gospodarze, na domiar złego Przy stanie 20:21, brzeżanie nie wykorzystali rzutu jedynego rzutu karnego. Na całe szczęście dla przyjezdnych była to chwilowa niemoc. Ostatecznie Orlik wygrał spotkanie w Dzierżoniowie 21:23

Kolejny mecz przed własną publicznością zawodnicy Orlika rozegrają przed własną publicznością. Ich rywalem w derbach Opolszczyzny będzie LKS OSiR Komprachcice.

MKS Żagiew Dzierżoniów – SKS Orlik Brzeg 21:23 (12:13)

Żagiew: Kaczmarek, Wasilewicz – Batko 2, Seroczyński 1, Podniżny 4, Galik 1, Piróg 5, Koźmińczuk 1, Matlęga 1, Antosik 3. Kary 12. min. Karne 4/3. Trener Tomasz Góreczny

Orlik: Jarosz – Młotkowski 1, Błajda 1, Stypiński 4, Bujak, Wojcieszek 2, Świerczyński 3, Miś 1, Piech 9, Dziurgot 2. Kary 10 min. Karne 6/5. Trener Michał piecha