„Turniej Mikołajkowy” w Grodkowie

0

W niedzielę (2.12) w hali sportowej im. Z. Zielonki w Grodkowie, GZ LZS zorganizował „Turniej Mikołajkowy”. W rozgrywkach oprócz gospodarzy wzięły udział drużyny: AP Starowice Stars, AP Biała oraz AP Czarni Otmuchów. Wszystkie akademie wystawiły po 4. drużyny z roczników 2013, 2012, 2011, 2010. Na parkiecie pojawiło się łącznie 155. młodych zawodników.


Rozgrywki przebiegały w sportowej atmosferze fair-play. Mecze zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym”. Organizatorom zależało przede wszystkim na dobrej zabawie młodych zawodników, dlatego nie przeprowadzono klasyfikacji. Każdy z biorących udział mógł liczyć na pamiątkowy medal oraz – co najważniejsze – młodych sportowców odwiedził Św. Mikołaj z paczkami pełnymi słodyczy.

Oprócz aspektu sportowo-mikołajkowego, „Turniej Mikołajkowy” był doskonałą okazją do podsumowania Projektu Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego: „Dziś Orlik Klubowy, jutro Stadion Narodowy – II edycja”. Gospodarz turnieju – GZ LZS Grodków – był jednym z beneficjentów objętych programem subregionu z powiatów: nyskiego i brzeskiego.

Pomysłodawcą tego projektu był wójt gminy Pakosławice, Adam Raczyński – z jego inicjatywy przyłączyliśmy się do tego projektu. W zeszłym roku nasz wspólny projekt wygrał ilością ponad 8. tys. głosów. Dzięki wygranej mogliśmy zakupić 250. piłek, 30. kompletów dla naszych zawodników oraz zorganizować wycieczkę na Stadion Narodowy w Warszawie – wyjaśnia Mateusz Smolarek, trener grupy wiekowej „skrzatów” oraz zastępca prezesa d.s. szkoleń w GZ LZS Grodków.

W imieniu marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły, nowe sprzęty zostały przekazane przez wiceprzewodniczącego Sejmiku – Piotra Wacha. Oprócz przedstawiciela z sejmiku, granty były rozdane przez Adama Raczyńskiego, wójta Pakosławic – jednego z pomysłodawców projektu oraz burmistrza Grodkowa, Marka Antoniewicza.

W tym roku postanowiliśmy przeznaczyć granty na szkolenia dla trenerów oraz zakup kompletów meczowych dla naszych zawodników, które dzisiaj zostały rozdane. Wśród funduszy przyznanych dla naszego klubu znalazły się również środki na transport i na rozgrywki ligowe. Łącznie przyznano nam 30. tys. zł. W tym roku wykorzystaliśmy 20. tys. zł, a kolejne 10. tys. zł musimy wykorzystać do sierpnia przyszłego roku – dodaje Smolarek.