KSK Stal wygrywa z niepokonanym liderem z Lublińca [fotorelacja]

0

W sobotę (12.01) przed własną publicznością drużyna seniorów KSK Stal Brzeg podejmowała drużynę Akademii Sportowej Lubliniec. Zespół ze Śląska przed zawodami znajdował się na pierwszym miejscu. Choć podopieczni Richtera przyjechali do Brzegu w bardzo mocno uszczuplonym składzie, liczącym jedynie pięciu zawodników to pokazali się z dobrej strony.

Gospodarze w hali na ul. Oławskiej rozpoczęli pierwszą kwartę od zdobycia przewagi, która pozwoliła na spokojną grę w pierwszej części meczu. W drugiej kwarcie przez zmianą stron przyjezdni z Lublińca postawili się gospodarzą i w tej części obie ekipy zagrały wyrównaną grę, zdobywając po 25. celnych trafień do kosza. Przewaga zawodników Stali z pierwszej części pozwoliła im na zejście do szatni przewagą ośmiu punktów – 51:43.

Po zmianie stron, na samym początku trzeciej kwarty lublińczanie rzucili rękawicę gospodarzom starając się doprowadzić do remisu, co im się prawie udało. Wyraźnie mniejszy skład Akademii Sportowej, w którym brakowało zmienników musiał w pewnej chwili zwolnić tempo, przez zmęczenie zawodników, którzy rozgrywali wszystkie cztery części spotkania. W ostatniej kwarcie rozstrzygnęły się losy całego spotkania, gospodarze pokazali się z zdecydowanie z lepszej strony. Spotkanie zakończyło się wynikiem 103:85.

Przyjezdni pokazali dużą klasę w rzutach za 3. punkty! Aż 14. razy pokonywali zawodników Stali. Liczba zdobytych w ten sposób punktów stanowiła połowę z całej puli, jaką udało się zdobyć Akademii Sportowej z Lublińca. KSK Stal po wygranej z dorobkiem 12. punktów i rozegraniu 7. spotkań ligowych znajduje się obecnie na drugiej pozycji. Dla przypomnienia inne drużyny z II ligi mają rozegraną mniejszą liczbę spotkań. W kolejnej kolejce, za tydzień zawodnicy KSK zagrają z MKS Smyk Prudnik (4. miejsce), natomiast kolejne spotkanie przed własną publicznością rozegrają 27.01 z ALDOM Ozimek Grodziec.

Wielki szacunek dla zespołu gości, że przyjechali do Brzegu w pięcioosobowym składzie, była groźba że to spotkanie w dniu dzisiejszym nie dojdzie do skutku. Przez spotkaniem otrzymaliśmy informację, że zespół z Lublińca ma problem ze składem, ale ostatecznie przyjechali do Brzegu z pięcioma zawodnikami, brakowało tylko jednego gracza. Dotychczas we wszystkim meczach wygrywali wszystkie spotkania, dzisiaj było to widać w zwłaszcza w skuteczności rzutów za 3. punkty a w niektórych momentach ich zespół był nie do zatrzymania – podsumował Mariusz Kolekta, trener KSK Stal Brzeg.

Stal Brzeg – Akademia Sportowa Lubliniec 103:85 (26:18, 25:25, 22:25, 30:17)

Stal: Pieszyński 25, Łyczkowski 20, Binek 19, Kalinowski 13, Adamczyk 12, Wolf 4, Wańczyk 4, Turkowski 3, Dzikiewicz 3, Konstańciuk 0. M. Kolekta

Akademia: Kiezilichowski 17, Sawicki 27, Augostynowicz 0, Richter 10, Pasieka 15. Trener Richter A.