Skromna wygrana Olimpu w starciu z Akademikami

0

W sobotę (02.03) Olimp Grodków rozegrał drugie w tym roku spotkanie przed własną publicznością. Mimo, że zawodnicy z Grodkowa mogli wydawać się faworytami w meczu, to rywale – KU AZS Zielona Góra – do końca nie dawali Olimpowi ani chwili wytchnienia i do ostatniej minuty walczyli o komplet punktów.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. W trzeciej minucie do bramki rywali trafił Kolanko, dwie minuty później na 1:1 wyrównał Kociszewski z Zielonej Góry. W kolejnych minutach górą byli przyjezdni, którzy przez chwilę prowadzili dwiema bramkami 1:3. W 11. minucie Rogaczewski zaliczył dwa celne trafienia z rzędu i dał swojemu zespołowi kolejny remis. W kolejnej części pierwszej połowy lepsi byli Akademicy, którzy przez większość pierwszej połowy prowadzili różnicą jednej, dwóch bramek. Ostatecznie, drużyny zeszły na przerwę z remisem 10:10.

Po zmianie stron obie ekipy chciały wiele udowodnić na parkiecie. Prawdą jest, że przez dłuższy czas trwania drugiej połowy ciężko było wskazać faworyta. Wyrównana walka trwała aż do 44. minuty. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania za sprawą Kolanki, Maciejewskiego i Chmiela gospodarze wyszli na trzybramkowe prowadzenie. W 56. minucie gry zawodnicy AZS-u zdołali wyrównać wynik. Wtedy też grodkowianie postanowili się spiąć i nie pozwolić rywalowi na oddanie decydującej bramki. Przesądzający rzut padł za sprawą Kolanki, który nie pomylił się przy rzucie karnym i dał Olimpowi prowadzenie. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 24:23.

W kolejnym meczu UKS Olimp zmierzy się w derbach z ASPR Zawadzkie – obecnie ostatnim zespołem w grupie „B” pierwszej ligi. Następne spotkanie przed własną publicznością z kolei, grodkowianie rozegrają dopiero 24.03 z MKS Real-Astromal Leszno.
UKS Olimp Grodków – KU AZS Zielona Góra 24:23 (10:10)

Olimp: Młoczyński, Stańko – Maciejewski 5, Hertel 3, Chmiel 3, Warcyniuk, Mierzwiński, Rogaczewski 3, Ungier 4, Kolanki 4, Górny, Szulc. Karne: 5/2. Kary: 6. minut. Trenerzy: Piotr Mieszkowski, Grzegorz Malinowski.

AZS: Hady, Jarszak – Gołębiowski, Kociszewski 4, Góral 5, Chałupka, Kuliński 2, Mieszkan 1, Szarłowicz, Franaszek 3, Wysocki 2, Więdłocha 6. Karne 5/3. Kary: 6. min. Trener: Ireneusz Łuczak.