Natalia Bajor z brązowym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski

0

Drużyna liderki i kapitan drużyny KU AZS UE Wrocław – brzeżanki Natalii Bajor zdobyła brązowy medal w drużynowych Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym w sezonie 2018/19.


W ostatnim meczu o awans do finału wrocławianki pokonały u siebie 3-1 w sobotę 06 kwietnia drużynę Polmlek Lidzbark Warmiński (punkty: Junqiu Xie – 2 i Natalia Bajor -1. Niestety w 1. meczu półfinałowym akademiczki z Wrocławia przegrały na wyjeżdzie 0-3 i nie odrobiły strat. Smaczku w meczu rewanżowym dodawał fakt, że spotkały się dwie najlepsze zawodniczki w rankingu ligowym: Ma Wenting (24 mecze, w tym 21 wygranych i 3 porażki) i N. Bajor (21 meczów, w tym 18 wygranych i 3 porażki). Spotkanie to wygrała nasza zawodniczka 3-2. Naszych braw broniły: N. Bajor – ogółem z play off- 23 mecze, wygrane 19 i 4 porażki, J.Xie – 14 gier, w tym – 12 wygranych i 2 porażki, Katarzyna Węgrzyn – 15 meczów, w tym 10 wygranych i 5 porażek, Anna Węgrzyn – 11 meczów, w tym – 7 zwycięstw i 4 porazki i Julia Szymczak – 1 mecz i 1 wygrana. Brązowe medalistki z Wrocławia były najmłodszą drużyną w ekstraklasie. Trenerem drużyny jest Zdzisław Tolksdorf, a prezesem klubu Andrzej Hrehorowicz. Drugi brązowy medal zdobyła drużyna GLKS Scania Nadarzyn, która 2 razy przegrała po 0-3 w połfinale z Eneą Siarka Tarnobrzeg. W finale o MP zmierzą się więc drużyny z Tarnobrzega i Lidzbarka Warmińskiego.

Przypomnijmy przy tej okazji, że w dniach 21-28 kwietnia w Budapeszcie odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Świata – najważniejsza impreza roku w tenisie stołowym. W składzie biało-czerwonych znależli się: Natalia Bajor, Li Qian i Natalia Partyka wśród kobiet oraz Jakub Dyjas, Marek Badowski, Patryk Zatówka i Patryk Chojnowski wśród mężczyzn. Brzeżanka wystąpi w Budapeszcie w grze pojedynczej, w grze podwójnej wspólnie z N. Partyką i w grze mieszanej wspólnie z M. Badowskim. Przed IMŚ nasi reprezentanci będą w dniach 14-20 kwietnia przygotowywać się w chorwackiej Opatiji, trenując w mocnymi ekipami europejskimi i Korei Południowej.

Galeria zdjęć: Archiwum własne.

Tytus Strzelbicki