Uzbierali rekordową sumę dla Wiktora. Uczeń Ósemki stanie na nogi!

0

W sobotę (06.04) przy PSP 8 w Brzegu, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie postanowili pomóc jednemu z podopiecznych brzeskiej szkoły i zorganizować dla niego charytatywny piknik. Historia dotyczy 10-latka, Wiktora, który marzy o tym, aby zagrać wraz ze swoimi rówieśnikami w piłkę nożną. Aby pomóc młodemu chłopcu trzeba było uzbierać około 20. tysięcy zł, które przekraczają możliwości jego rodziny. Już wiemy, że zbiórka się udała, uzbierano bowiem ponad 31. tysięcy zł!


Jesteśmy w wielkim szoku! Piknik odwiedziło bardzo dużo osób, którym chcemy podziękować – mówili rodzice chłopca. – Jestem wszystkim bardzo wdzięczny! – dodał mały Wiktor.

Zebrana kwota zostanie przeznaczona na protezy, ortezy i specjalistycznego buta, które pomogą Wiktorowi stanąć na nogi. Uzbieraną kwotę udało się zebrać dzięki ludziom dobrej woli, którym nie jest obcy los drugiej osoby. Do akcji przyłączyło się wiele osób i organizacji, natomiast przygotowane atrakcje miały umilić czas w trakcie trwania pikniku.

Na dzisiejszym pikniku przyświeca nam szczytny cel. Wiktor jest wspaniałym chłopcem, który mimo swojej niepełnosprawności ruchowej, mocno stąpa po ziemi. Nasz uczeń jest miły, towarzyski, pogodny i zaradny, a przede wszystkim zaraża swoim optymizmem! Przez zakup niezbędnej protezy chcemy pomóc mu fizycznie wstać na nogi. Jest to pierwsza edycja, w której pomagamy Wiktorowi, organizacja podobnych pikników jest wpisana bowiem w specyfikę naszej szkoły. Co roku staramy się pomóc naszym uczniom z niepełnosprawnością, ponieważ wielu uczniów potrzebuje pomocy. Wiktor jest już piątym, któremu pomagamy – podsumowała Lucyna Bończak, dyrektor PSP 8 w Brzegu.

Piknik pełen był atrakcji. Przez cztery godziny odwiedzający mogli liczyć na występy Damiana Lisa, zespołu Black Drums Icon, a także grup tanecznych z Coco Dance Center i zespołów Pauliny Rutowicz. Oprócz tego była możliwość skorzystania z sali gier „Retro-Sfera” czy gier planszowych Księgarni Sowa. Prelekcję wygłosił podróżnik Radzimir Burzyński. Dodatkowo była możliwość przejażdżki jeepem, quadem i kucykiem, oraz odbyły się aukcje, loteria fantowa, konkurs talentów, malowanie twarzy, sklepik wielkanocny, stoiska promocyjne i degustacje ciast.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację pikniku. Wielkie brawa należą się wolontariuszom oraz osobom, które wzbogaciły piknik o część artystyczną i rekreacyjną.