SKS Orlik poznał terminarz rozgrywek

0

SKS Orlik rozpocznie sezon 2019/2020 od domowego spotkania we wrześniowy weekend (14-15) ze spadkowiczem z pierwszej ligi – ŚKPR Świdnica. W nadchodzących rozgrywkach na parkietach drugiej ligi między sobą będzie rywalizowało łącznie 14 zespołów. Sezon zakończy się w sobotę 25.04.2020, gdzie Orlik zagra na wyjeździe z UKS Lider Swarzędz.


W minionym sezonie brzeżanie zakończyli na jednym z najwyższych miejsc w ostatnich latach. Drużynę zasiliło kilku zawodników z zewnątrz oraz nowy szkoleniowiec. Zespół pod dowództwem Michała Piecha zyskał nową jakość, osiągając 16 zwycięstw i 10 porażek. W nadchodzącym sezonie w drugiej lidze pojawią się trzy nowe zespoły: wspomniany wcześniej spadkowicz z I ligi – ŚKPR Świdnica, SPR Szczypiorniak Gorzyce Wlk. – zwycięzca III ligi gr. wielkopolska oraz SPR Oleśnica – zwycięzca III ligi gr. dolnośląska.

Z informacji jakie przekazał nam trener po zakończonym sezonie 2018/2019, skład na przyszły sezon nie ulegnie zmianie, natomiast klub wzmocnią zawodnicy: Kacper Turyniewicz oraz Tomasz Marcyniuk (obaj grali ostatnio w UKS Olimp Grodków). Sztab szkoleniowy prowadzi jeszcze rozmowy z zawodnikami, ale na tę chwilę nie chce zdradzać szczegółów. W nadchodzącym sezonie zespół stawia sobie za cel poprawę poprzedniego rezultatu – zajęcie przynajmniej 4 lokaty.