III Memoriał im. Z. Zielonki w Grodkowie – podsumowanie

0

III Memoriał Zdzisława Zielonki odbył się w sobotę (7 września) na hali sportowej w Grodkowie. Wszystkie zespoły biorące udział w zawodach stanęły na wysokości zadania i zapewniły kibicom wiele emocji oraz zwrotów akcji. Najważniejszym było jednak przypomnienie postaci wieloletniego trenera i wychowawcy wielu pokoleń.


W memoriale wzięły udział cztery zespoły: MKS Żagwi Dzierżoniów, UKS GOKiS Kąty Wrocławskie, SPR Bór Oborniki Śl. oraz organizatorzy UKS Olimp Grodków. Wszystkim zawodnikom zależało na grze fair-play, czyli jednej z zasad, której uczył „Pan Zdzisław”, jak wielu mieszkańców Grodkowa zwykle go nazywało. 

Pamiętam, jak pierwszy raz przyszedłem na trening. Zdzisław Zielonka zagadał do mnie i powiedział „jesteś bardzo duży i pewnie daleko zajdziesz w sporcie”. Takie słowa budują człowieka. Bardzo dobrze go wspominam, dużo zrobił dla grodkowskiego szczypiorniaka. Takie memoriały, jak dzisiejszy ku pamięci Zdzisława Zielonki, to bardzo dobre imprezy. Da się poczuć ducha sportu – powiedział Jan Klimków, który był wychowankiem Zdzisława Zielonki i pod jego okiem trenował w UKS Olimp Grodków, obecnie zawodnik Gwardii Opole, w międzyczasie kilkukrotnie reprezentujący barwy narodowe naszej kadry.

Zdzisław Zielonka był moim nauczycielem i trenerem. Uczył mnie w PSP 3 i trenował od juniora młodszego. Wspominam go bardzo dobrze. Pamiętam, jak będąc młodzikami byliśmy na Mistrzostwach Polski w Kępnie. Był wtedy bardzo szczęśliwy. Zajęliśmy trzecie miejsce i do tej pory wspominam jego radość i zadowolenie z naszego brązowego medalu – wspominał Sebastian Kolanko, zawodnik i wychowanek UKS Olimp Grodków.

Mówię to za każdym razem, kiedy mam okazję. Współpracowałem ze Zdzisławem Zielonką od dziecka – byłem w czwartej klasie kiedy zaczął prowadzić moje życie sportowe. Wiele się od niego nauczyłem. Przede wszystkim tego, jakie są nadrzędne cele – ambicja czystość sportu. On zawsze o tym mówił i tak też wyglądało jego życie. Nie lubił brudu w sporcie. Zawsze był i będzie w naszych sercach i myślach. To co kiedyś on rozpoczął, my możemy dzisiaj kontynuować – dodał swoje wspomnienia jeden ze szkoleniowców UKS Olimp, Piotr Mieszkowski.

Po rozegraniu wszystkich sześciu spotkań wyłonieni zostali zwycięzcy w III Memoriale im. Z. Zielonki w Grodkowie. Pierwsze miejsce przypadło gospodarzom turnieju UKS Olimp Grodków, drugie MKS Żagiew Dzierżoniów, trzecie miejsce na pudle zdobył zespół z Kątów Wrocławskich. Czwarte miejsce, zamykające stawkę, zajęła ekipa z Boru Oborniki Śl.

Wyniki:

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – UKS Olimp Grodków 16-19
Żagiew Dzierżoniów – SPR Bór Oborniki Śląskie 21-18
Żagiew Dzierżoniów – UKS Olimp Grodków 15-22
UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – SPR Bór Oborniki Śląskie 20-13
UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – Żagiew Dzierżoniów 15-17
SPR Bór Oborniki Śląskie – UKS Olimp Grodków 21-30