LZS Starowice przegrały z Polonią Bytom

0

LZS Starowice doznały dziesiątej porażki. Na wyjeździe zespół spod Grodkowa uległ Polonii Bytom. Starowiczanie mogli spodziewać się ciężkiej gry, ale nie wiedzieli, że ostateczny wynik klęski będzie tak wysoki.

Polonia zdobyła dwie bramki już w pierwszej połowie, dla gospodarzy trafili Radkiewicz i Stefański. Pierwszy gol padł w 11. minucie, kiedy gospodarze wykorzystali stały fragment gry z rzutu rożnego. Radkiewicz znajdował się wówczas blisko słupka, nie dając szans na jakąkolwiek reakcję. Przy drugim trafieniu Stefański puścił się w rajd. Zawodnik gospodarzy był wprawdzie pilnowany, ale niewystarczająco. Gdy znalazł się pod bramką oddał strzał, który przeleciał pod nogami Majchrowskiego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0.

Po zmianie stron zawodnicy ze Starowic nadal nie potrafili poradzić sobie z ofensywą rywali. Już w 61. minucie mogli stracić trzecią bramkę, ale sędzia podniósł chorongiewkę, bo dopatrzył się spalonego, na którym znajdował się Czernysz. Co się odwlekło, wkrótce jednak nastąpiło. Wystarczyło siedem minut na utratę trzeciej bramki. Egzekutorem był Pośpiech, który w 65. minucie pojawił się na boisku. Zawodnik pokonał jeszcze Majchrowskiego w końcówce spotkania w doliczonym czasie. Chwilę wcześniej chonorową bramkę dla ekipy ze Starowic strzelił Gordzielik, który również pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1.

Kolejne spotkanie LZS Starowice rozegrają przed własną publicznością w najbliższą sobotę (9.11) o godzinie 14:00 ich rywalem będzie Lechia Zielona Góra.

Polonia Bytom – LZS Starowice 4:1 (2:0)

Bramki: Radkiewicz 11′, Stefański 29′, Pośpiech 68′ ,90′ – Gordzielik 90′

Polonia Bytom: Wierzbicki – Budzik, Radkiewicz, Bedronka, Skrzypiński, Czajkowski 46′ (Konieczny), Krzemień 77′ (Makowski), Fornalczyk 65′ (Pośpiech), Lachowski, Żagiel 59′ (Czernysz), Stefański. Rezerwowi: Gargasz, Pośpiech, Makowski, Mróz, Czernysz, Belica, Konieczny. Trener Tomasz WŁOKA

LZS Starowice: Majchrowski – Kumor, Sikorski, Sacha, Horański, Pietrakowski, Szydziak, Nowacki, Nowosielski, Bonar, Rakowski. Rezerwowi: Stec, Gordzielik, Gos, Poważny, Stencel, Kobylnik. Trener Tomasz RAK.