Strzelanina w Brzegu. Gredar miażdży rywala z Tychów

0

W niedzielę Gredar rozegrał spotkanie w ramach 16. kolejki pierwszej ligi. Ich rywalem był ligowy „średniak” – GKS Tychy, zajmujący środek tabeli. Przed tym meczem można było spodziewać się walki na parkiecie, jednak gra wszystko zweryfikowała, bowiem brzeżanie wygrali aż 8:1.

Pierwsza odsłona spotkania miała spokojny przebieg, aczkolwiek nie brakowało zwrotów akcji, które mogły zamienić się w bramki. Jako pierwszy trafił Grochowski, dzięki czemu gospodarze prowadzili już 1:0. Na kolejne trafienie kibice musieli poczekać do 12. minuty, kiedy Gutierrez otrzymał podanie i znalazł się przed polem karnym, a następnie oddał piękny strzał, umiejscawiając futbolówkę w bramce rywali tuż pod poprzeczką. Na chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy do bramki Gredaru wpakował piłkę Krzyżowski. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1.

Wynik z pierwszej połowy nie zwiastował tego, co miało wydarzyć się w drugiej odsłonie spotkania. To, co zrobili gospodarze, mogłoby przerosnąć oczekiwania niejednego zespołu. W 22. minucie drugą bramkę zdobył Gutierrez, a kilkanaście sekund później Grochowski. Brzeżanie już na początku drugiej połowy wywalczyli sporą zaliczkę, ale do zakończenia spotkania było jeszcze 18. minut, podczas których zawodnicy Gredaru pokonali goalkeepera gości czterokrotnie. W końcówce spotkania trener Jarosław Patałuch mógł pozwolić na grę zmiennikom. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:1.

W sobotę (7.03) brzeżanie zagrają na wyjeździe w 17. kolejce z Futsalem Nowiny, obecnie 5. zespołem w tabeli ligowej. Gredar natomiast po niedzielnej wygranej ma na swoim koncie 32. punkty. Do lidera z Bochni traci trzy punkty, ale trzeba zaznaczyć, że brzeżanie mają rozegrane o jedno spotkanie mniej od zespołów z pierwszego i drugiego miejsca.

Greda Brzeg – GKS Tych 8:1 (2:1)

Gredar: Raczkowski (Goliński) – Rojek, Matejko, Grochowski, Gutterez, (Porczak, Ożóg, Fabiszewski, Nocoń, Mika). Trener: Jarosław Patałuch.

GKS: Borowski, (Modrzik)Łasak, Pytel, Migdał, Dudzik (Słonina, Kochanowski, Kołodziejczyk, Biernat, Kamiński, Lisiński). Trener Marek Kołodziejczyk.