Półmaraton dla Ewy! Ciekawa inicjatywa mieszkańców Gałązczyc

0

W sobotę grodkowianie po raz drugi pokazali swoją moc. Tym razem nieliczni postanowili wesprzeć Ewę Rzońca, która od prawie dwóch lat zmaga się z złośliwym nowotworem piersi. W Gałązczycach pod Grodkowem mieszkańcy zorganizowali charytatywny bieg, dla mieszkanki Przylesia, każdy mógł przebiec 10 km, lub półmaraton, jak widać taka forma pomagania cieszy się ostatnio dużą popularnością.


Na starcie stanęło około trzydziestu biegaczy, nie jest ważna liczba a chęć pomagania. Każdy uczestnik, jak również kibic mógł wesprzeć leczenie Ewy przez wrzucenie symbolicznej sumy do puszki, lub w przekazaniu nakrętek. Ciekawostką jest, że wśród biegających pojawili się również Zawodnicy Twister Team ze szklarskiej poręby wraz z trener Wojtkiem Łachutem. Trasa znajdowała się na ścieżce rowerowej, najwytrwalsi mieli do pokonania cztery pętle po ponad pięć kilometrów.

Grodkowianie mają wielkie serca. Wielki „challange” dla Michała [zdjęcia]

Zależy nam na wspieraniu pani Ewy, to jest podstawa tego biegu, no i oczywiście chodzi o dobrą zabawę , tak aby aktywować trochę lokalną społeczność, a mamy do tego idealne warunki na ścieżce rowerowo-biegowej, to trzeba wykorzystywać. Może w następnym roku będzie nas więcej, uzyskamy może jakieś wsparcie gminy. Warto wykorzystywać to miejsce bo jest ładne i warto pomagać! -powiedział Krzysztof Kicak z Gałązczyc, jeden z pomysłodawców biegu.

Dzisiaj jesteśmy w Gałązczycach, jutro w Wójtowicach zagramy mecz ze Spartanami i kręcimy kolejny zaległy challenge dla „pani Ewy”, nominację otrzymaliśmy od GKS-u Grodków. W przyszłym tygodniu organizujemy bieg charytatywny w Kopicach, tak więc kolejny raz angażujemy się w akcję społeczną. Raz jest to promowanie sportu, dwa dwa wspieramy akcje charytatywną. Dzisiaj ja biegnę a mój syn pojedzie na rowerze – dodaje Mateusz Smolarek, który dzień wcześniej zaangażował się w „wielki challenge dla Michała” w Wójtowicach.

Dla przypomnienia, na stronie portalu się pomaga [link] organizowana jest zbiórka. Do pełnego leczenia potrzebne jest 440.426,00 zł. Do jej zakończenia brakuje 254 971,28 zł, na obecną chwilę uzbierano 185574,72 zł.