4. liga – podsumowanie. Zwycięstwo, remis i porażka naszych drużyn w 9. kolejce

0
Olimpia Lewin Brzeski – MKS Gogolin 1-1 (0-0)

LZS Starowice Dolne wysoko wygrał w Głogówku i był jedynym zespołem z powiatu brzeskiego, który w 9. kolejce 4. ligi wywalczył komplet punktów. Olimpia Lewin Brzeski zremisowała bowiem z Gogolinem, a LZS Skorogoszcz przegrał z Victorią Chróścice.

Starowiczanie w swoim stylu roznieśli rywali, ale tym razem pokonali Fortunę Głogówek 5-1. Po bramkach Raula Silvy, Davida Hascaka i Macieja Rasia prowadzili do przerwy 3-0. W drugiej połowie Mateus i Jakub Wolny dołożyli jeszcze dwa trafienia i było 5-0. W 79. min gola honorowego zdobył Łukasz Wesoły, który zamknął wynik.

Do przerwy prowadził też LZS Skorogoszcz, jednak – w przeciwieństwie do drużyny ze Starowic Dolnych – nie poszedł za ciosem. W drugiej części meczu prezentował się fatalnie i stracił aż cztery gole, nie zdobywając żadnego. Przegrał 2-4 z chróścickim beniaminkiem.

Na pochwałę zasługuje jednak Olimpia Lewin Brzeski. W wyrównanym pojedynku przeciwko MKS-owi Gogolin aż do końca nie składała broni. Taka postawa pomogła im zdobyć gola na wagę remisu 1-1 w piątej minucie doliczonego czasu, tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Po dziewięciu kolejkach LZS Starowice Dolne jest najwyżej notowanym zespołem z powiatu brzeskiego. Zgromadził 19 punktów i zajmuje 3. miejsce. Wyprzedzają go jedynie drugi Chemik Kędzierzyn-Koźle i pierwsze Po-Ra-Wie Większyce. Obie ekipy mają po 20 „oczek”.

Warto też nadmienić, że starowiczanie zdobyli już 25 bramek. Więcej od nich na koncie mają tylko Po-Ra-Wie i Ruch Zdzieszowice, a tyle samo Polonia Głubczyce. Z kolei starowicka obrona, obok zdzieszowickiej, jest drugą najskuteczniejszą w lidze. Straciła tylko 5 goli, czyli o 3 więcej niż defensywa drużyny z Większyc.

Niżej od LZS-u Starowice Dolne w tabeli klasyfikowane są Skorogoszcz i Olimpia. Pierwsza z drużyn ma 9 punktów i jest piętnasta, a druga z dwoma „oczkami” mniej zajmuje 16. miejsce.

Wszystkie trzy zespoły z naszego powiatu kolejne mecze rozegrają w sobotę (12 września) o godz. 16.30. Starowice powalczą u siebie o „sześć punktów” z Po-Ra-Wiem, Skorogoszcz zagra w Krapkowicach, a Olimpia w Ozimku.

Bramka: Marcus.

Olimpia: Czarnik – Taraciński (55. Kęska), Adasik (59. Grudziński), Antkowiak, Węgłowski (34. Marcus), Jankowski, Pierzga (81. Kucharski), Michalak, Fabiszewski, Moczko, Witkowski. Trener: Marcin Raczkowski.

Żółte kartki: Witkowski, Jankowski.

Sędziował: Radosław Paczek (Kluczbork).

LZS Skorogoszcz – Victoria Chróścice 2-4 (2-0)

Bramki: Janeczek, P. Tramsz.

Skorogoszcz: Klimisz – Klimczak (85. Rożnowicz), Janeczek, K. Stupak (80. Chruściel), Stawecki, Grabas, K. Tramsz, Kolanko (85. Ogórek), P. Tramsz, Witkowski, S. Tramsz (60. Kozłowski). Trener: Marcin Feć.

Żółte kartki: Grabas, Kolanko, K. Stupak, Janeczek, K. Tramsz.