Klasa B. W 3. kolejce wygrywali tylko goście [GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU Błękitni Przecza – KS Łukowice Brzeskie]

0

Dwadzieścia trzy gole zdobyły drużyny z powiatu brzeskiego w 2. kolejce klasy B gr. IV. Żadna z nich nie zremisowała i ani jedna nie zwyciężyła u siebie. Na boisko nie wybiegł tylko Zryw Szydłowice, który pauzował.

Najmniej goli padło w meczu Victorii Wierzbnik i Olimpii II Lewin Brzeski. Lewinianie wygrali go 1-0 po golu Ireneusza Trepki, ale mieli tak dużo dobrych okazji, że mogli zwyciężyć nawet 5-0.

– Zawodnicy byli bardzo nieskuteczni. Trafiali w słupek, poprzeczkę, marnowali okazje sam na sam. To mogło się zemścić w ostatnich minutach, bo wtedy rywale mogli nas ukarać za błędy golem na wagę remisu – mówił Rafał Tomaszewski, trener rezerw Olimpii. – Udało się wygrać, ale to nie wyniki są dla nas najważniejsze. W naszej drugiej drużynie piłkarze mają się ogrywać i rozwijać.
Z kolei najwięcej bramek, bo aż osiem, zdobyły razem LKS Rybna i LZS Golczowice. 6-2 wygrali ci drudzy, a zapewniły im to dwa trafienia Krystiana Dei, dwa Dominika Bogdana i po jednym Matuesza Zajączkowskiego oraz Michała Świącika.
Swoich rywali zdeklasowały też Polonia Przylesie i Orzeł Olszanka. Pierwsza z ekip pokonała 7-0 LZS Przylesie Dolne, z czego aż cztery gole zdobył Mateusz Tokarczyk. Dwa dołożył Dariusz Gomularz, a jedno Jakub Marecik.
Natomiast Orzeł triumfował w Jankowicach Wielkich. Przed przerwą bramkarza pokonali Mateusz Kompanicki, Paweł Dąbrowski, Rafał Wróbel, a w drugiej połowie Sebastian Majcher.

Natomiast w Przeczy do przerwy było 2-2. Dla miejscowych Błękitnych gole zdobyli Adam Smuła i Paweł Grobelak, a dla gości z Łukowic Brzeskich Maciej Pawlikowski i Cezary Kendzierski. Wynik 3-2 na korzyść tych drugich w doliczonym czasie ustalił Damian Świnionoga.
Następną kolejkę drużyny z naszego powiatu rozegrają w najbliższą niedzielę (13 września) o godz. 16.30. LZS Golczowice zmierzy się z KS-em Jankowice Wielkie, Zryw Szydłowice z LKS-em Rybna, Olimpia II Lewin Brzeski z LZS-em Przylesie Dolne, KS Łukowice Brzeskie z Victorią Wierzbnik, a Orzeł Olszanka z Błękitnymi Przecza. Tym razem pauzować będzie Polonia Przylesie.

WYNIKI 2. KOLEJKI KLASY B GR. IV:

Błękitni Przecza – KS Łukowice Brzeskie 2-3 (2-2)
Bramki: Adam Smuła, Paweł Grobelak – Maciej Pawlikowski, Cezary Kendzierski, Damian Świnionoga.
KS Jankowice Wielkie – Orzeł Olszanka 0-4 (0-3)
Bramki: Mateusz Kompanicki, Paweł Dąbrowski, Rafał Wróbel, Sebastian Majcher.
Victoria Wierzbnik – Olimpia II Lewin Brzeski 0-1 (0-0)
Bramka: Ireneusz Trepka.
LZS Przylesie Dolne – KS Polonia Przylesie 0-7 (0-3)
Bramki: 4 Mateusz Tokarczyk, 2 Dariusz Gomularz, Jakub Marecik.
LKS Rybna – LZS Golczowice 2-6 (2-1)
Bramki: 2 Krystian Deja, 2 Dominik Bogdan, Mateusz Zajączkowski, Michał Świącik.