Podsumowanie klasy B. Miażdżąca wygrana Orła Olszanka i kolejne problemy Victorii Wierzbnik [GALERIA Z MECZU Olimpia II Lewin Brzeski]

0

Drużyny z powiatu brzeskiego rozegrały 5. kolejkę klasy B gr. IV. Najlepiej poradził sobie lider z Olszanki, który wygrał aż 12-0. Zwyciężyły też KS Jankowice Wielkie i Błękitni Przecza, choć ci drudzy nie musieli nawet zakładać korków, bowiem Victoria Wierzbnik nie zjawiła się na meczu.

Poprzednie spotkanie piłkarze z Wierzbnika zakończyli na początku drugiej połowy. Podejmowali wtedy Orła Olszanka, a boisko opuścili po kontuzji bramkarza, choć mogli dokończyć mecz w ośmiu.
Tym razem w ogóle nie wybiegli na boisko i oddali walkowerem wyjazdowy mecz przeciwko Błękitnym Przecza. W 5. kolejce nie zagrał też KS Łukowice Brzeskie, który zwyczajnie pauzował.

Jeśli zaś chodzi o te ekipy, które kibice mogli oglądać, to najlepiej spisał się Orzeł Olszanka. Lider już do przerwy prowadził 7-0, a w drugiej połowie dołożył Czarnym Przylesie Dolne pięć kolejnych ciosów i triumfował 12-0.
Skromniej, bo tylko 2-1, wygrał natomiast KS Jankowice Wielkie. Podopieczni Jakuba Golonki pokonali 2-1 Zryw Szydłowice. Dość zasłużenie, choć do przerwy przegrywali 0-1.

– Atakowaliśmy przez cały mecz i zwyciężyliśmy. Jednak nie wystrzegliśmy się błędów. Po jednej ze swoich kontr Zryw zdobył gola. Później jeszcze mógł powiększyć prowadzenie z rzutu karnego, ale nie wykorzystał go – mówił Jakub Golonka – Gdyby do przerwy było 0-2, mielibyśmy ciężkie zadanie w drugiej połowie. Na szczęście przegrywaliśmy tylko 0-1 i wyrównaliśmy, a potem wyszliśmy na prowadzenie i wygraliśmy 2-1.

W miniony weekend zapunktowały też Polonia Przylesie i LZS Golczowice, które zremisowały ze sobą 1-1. Warto tutaj wspomnieć, że to pierwszy w tym sezonie remis w tej grupie klasy B. W pierwszych czterech kolejkach ani razu nie doszło do podziału punktów.
Następna okazja do rywalizacji nadarzy się w najbliższa niedzielę (4 października) o godz. 15.30. Wtedy to wszystkie ekipy z powiatu brzeskiego zagrają w tym samym czasie. Wyjątkiem będzie lider z Olszanki, którego czeka pauza.
KS Jankowice Wielkie podejmie Victorię Wierzbnik, Czarni Przylesie Dolne ugoszczą Błękitnych Przecza, a LZS Golczowice zagra u siebie z Olimpią II Lewin Brzeski. Z kolei Polonia Przylesie zagra w Szydłowicach, a KS Łukowice Brzeskie u wicelidera z Rybnej.

Wyniki 5. kolejki klasy B gr. IV:

Orzeł Olszanka – Czarni Przylesie Dolne 12-0 (7-0)
Bramki: 5 Paweł Dąbrowski, 2 Mateusz Kompanicki, Maciej Sierakowski, Rafał Wróbel, Tomasz Bolechowski, Dominik Churzyński, Sebastian Majcher.
Zryw Szydłowice – KS Jankowice Wielkie 1-2 (1-0)
Bramki: Łukasz Sandurski – 2 Patryk Prokop.
Polonia Przylesie – LZS Golczowice 1-1 (0-0)
Bramki: Bartosz Bis – Michał Dębski.
Olimpia II Lewin Brzeski – LKS Rybna 0-3 (0-2)
Błękitni Przecza – Victoria Wierzbnik 3-0 – walkower