Podsumowanie klasy A. Jak zagrały zespoły z powiatu brzeskiego? [GALERIA Z MECZU KS Skarbimierz – KS Kruszyna-Prędocin]

0

Festiwal bramek urządziły sobie rezerwy LZS-u Starowice Dolne. Wygrały też KS Skarbimierz, Burza Lipki i Pogoń Łosiów. Porażki zanotowały jednak Victoria Kościerzyce, KS Kruszyna-Prędocin i GKS Grodków.

Starowiczanie poszli w ślad swojej pierwszej drużyny i weekend zakończyli z kompletem punktów. I to w jaki sposób! Rezerwy naszego czwartoligowca ograły u siebie LZS Czarnolas aż 10-1. Sześć goli zdobył dla nich Marcin Ściański, dwa Dawid Karpeta, a po jednym Rafał Strzałka i Krzysztof Raś.
Wysoką skutecznością popisali też piłkarze KS-u Skarbimierz. Jednak w meczu przeciwko KS-owi Kruszyna-Prędocin kibice nie zobaczyli już „tylko” sześć goli. Dwa z nich zdobył Sebastian Kowalik, a jednego Mateusz Kucyniak, Dawid Krukowski, Tomasz Michalak, i Paweł Kapłon.
Sporo bramek padło też w Łosiowie, gdzie miejscowa Pogoń Łosiów pokonała 4-3 TOR II Dobrzeń Wielki. Po dwóch golach Piotra Pączka oraz jednym Pawła Mrozika i Grzegorza Misiołka gospodarze prowadzili 4-0. W drugiej połowie bliscy byli utracenia prowadzenia, bowiem od 80. minuty było już 4-3.

Cieszy także przełamanie Burzy Lipki w meczu przeciwko LZS-owi Luboszyce. Gol Bartosza Stańczyka zapewnił im drugą w sezonie wygraną. Zwycięstwo było skromne, ale też niezwykle potrzebne. Burza walczy przecież o utrzymanie.
– Podobała mi się nasza postawa i zaangażowanie. Wszystko to przełożyło się na wynik. Mieliśmy kilka okazji, ale wykorzystaliśmy tylko jedną – mówił Krzysztof Kowalczyk, kapitan Burzy. – To zwycięstwo dużo nam dało, tym bardziej, że byliśmy po serii sześciu porażek. Teraz będziemy grać z drużynami z dolnej części tabeli, więc liczymy na punkty. Wszystko będzie w naszych głowach i nogach.
Mniej szczęścia w ważnym pojedynku miała Victoria Kościerzyce. Już po pierwszej połowie przegrywała 0-2, a po przerwie nie zdołała dogonić rywala. KS Dąbrowa, z którym się mierzyła, również nie zdobył większej ilości goli i rezultat nie zmienił się.
Jednak prawdziwy pech spotkał GKS Grodków. W pierwszej połowie nie padł żaden gol, a wszystko rozegrało się dopiero po przerwie. Bramki Bartłomieja Lulewicza i Mateusza Szymańskiego dały zespołowi prowadzenie 2-1 nad Podzamczem Nysa. Drużyna z naszego powiatu wypuściła je z rąk w… doliczonym czasie gry. Wtedy to jej rywale wyrównali, a po chwili zadali decydujący cios i wygrali 3-2.
Po ośmiu kolejkach najwyżej notowaną drużyną z powiatu brzeskiego jest KS Skarbimierz, który ma 21 punktów i zajmuje 2. miejsce w tabeli klasy A gr. II. Do prowadzących Zielonych Ligota Tułowicka traci tylko 2 „oczka”. Tyle samo do KS-u Skarbimierz traci trzecia Victoria Kościerzyce.

W dolnej części tej samej tabeli znajdują się dziesiąta Pogoń Łosiów (9 pkt.), jedenasta Burza Lipki (6 pkt.) i trzynasty KS Kruszyna-Prędocin (3 pkt.). Natomiast w grupie III LZS II Starowice Dolne i GKS Grodków wciąż ze sobą sąsiadują. Obie mają po 12 punktów, starowiczanie zajmują 9. miejsce, a GKS znajduje się zaraz za nimi.
Następna kolejka odbędzie się w najbliższy weekend. W sobotę (10 października) czekają nas mecze GKS-u Grodków z LZS-em Trzeboszowice (godz. 13.30), KS-u Kruszyna-Prędocin z Polonią Prószków (godz. 15.00) i KS-u Skarbimierz z Zielonymi Ligota Tułowicka (godz. 15.00). Dzień później o godz. 15.00 Victoria Kościerzyce ugości LZS Wrzoski, Burza Lipki podejmie Pogoń Łosiów, a LZS II Starowice Dolne zagra na wyjeździe przeciwko LZS-owi Goświnowice.

Wyniki 9. kolejki klasy A gr. II:

KS Dąbrowa – Victoria Kościerzyce 2-0 (2-0)
KS Skarbimierz – KS Kruszyna-Prędocin 6-0 (4-0)
Bramki: 2 Sebastian Kowalik, Mateusz Kucyniak, Dawid Krukowski, Tomasz Michalak, Paweł Kapłon.
LZS Luboszyce – Burza Lipki 0-1 (0-0)
Bramki: Bartosz Stańczyk.
Pogoń Łosiów – TOR II Dobrzeń Wielki 4-3 (4-0)
Bramki: 2 Piotr Pączek, Paweł Mrozik, Grzegorz Misiołek.