Victoria Dobrzyń zagrała gołą jedenastką i przegrała z LZS-em Mechnice

0

Dobrzynianie nie dali rady trzeciemu w tabeli LZS-owi Mechnice i przegrali na jego terenie 0-6. Różnica poziomów obu drużyn nie zaważyła na wyniku tak, jak braki kadrowe w ekipie Pawła Jankowskiego.

Victoria rozegrała mecz gołą jedenastka. Trzech podstawowych graczy pauzowało za żółte kartki, dwóch z powodu spraw służbowych, a jeden przez kontuzję. Jednak w pierwszej połowie dobrzynianie walczyli dzielnie i do przerwy przegrywali tylko 0-1. Kryzys nadszedł w drugiej.

– Na początku drugiej połowy straciliśmy gola z rzutu karnego i wtedy morale drużyny nieco spadły – przyznał Paweł Jankowski, trener Victorii. – Zanim doszło do wyniku 3-0 graliśmy wyrównany mecz, kilka razy mogliśmy im zagrozić i wcale nie musieliśmy przegrać. Ciężko jednak grać 90 minut nie dysponując rezerwowymi. Nie mogłem pomóc moim piłkarzom wpuszczając na boisko kogoś wypoczętego.
Chyba każdy już wie, co wydarzyło się później. Mechniczanie zdobyli czwartego gola, potem piątego, a na koniec przypieczętowali swoje zwycięstwo szóstym trafieniem. Wygrywając wrócili z 2. miejsca na 3. Natomiast Victoria po 19. kolejce ma 15 punktów i plasuje się na 17. pozycji wyprzedzając Start Dobrodzień, Hetmana Byczyna i MKS Wołczyn.

Oprócz meczu Victorii Dobrzyń i LZS-u Mechnice w minionej kolejce odbyło się też dziewięć innych spotkań. Najwyższy wynik padł w Ligocie Turawskiej, gdzie miejscowi pokonali Polonię Karłowice 7-0. Oprócz nich wygrały też Żubry Smarchowice Śląskie (5-3 ze Startem Jełowa), Start Dobrodzień (2-1 z Piomarem Tarnów-Przywory), Śląsk Łubniany (3-1 z Motorem Praszka), TOR Dobrzeń Wielki (5-1 ze Stobrawą Ligota Dolna) i 1. FC Chronstau-Chrząstowice (3-2 z Rajfelem Krasiejów). Natomiast dwa spotkania zakończyły się podziałem punktów. LZS Kuniów zremisował 2-2 z Orłem Źlinice, a Hetman Byczyna 0-0 z Rodłem Opole.
Była to przedostatnia kolejka rundy jesiennej, a finałowa odbędzie się w najbliższy weekend. W sobotę (28 listopada) rozegranych zostanie dziewięć meczów. Dzień później jako jedyne na boisko wybiegną Victoria Dobrzyń i 1. FC Chronstau-Chrząstowice. Mecz odbędzie się w Dobrzyniu o godz. 13.00 i to właśnie nim drużyna z powiatu brzeskiego zakończy rundę jesienną.

LZS Mechnice – Victoria Dobrzyń 6-0 (1-0)

Victoria: Pacholarz – Hutniczak, Serwadczak, Kowalski, Rozsokhah – Kwiatkowski, Torchała, Zagórski, Doliński, Dwojak – Jermak. Trener: Paweł Jankowski.
Żółta kartka: Serwadczak.
Sędziował: Marcin Kochanek (Opole).