Świetne otwarcie naszych drużyn, wszystkie trzy zapunktowały – podsumowanie 22. kolejki 4. ligi

0

LZS Starowice Dolne i LZS Skorogoszcz wygrały, a Olimpia Lewin Brzeski zremisowała w pierwszej wiosennej kolejce 4. ligi. W rozpoczynającej się rundzie starowiczanie powalczą o komplet punktów, lewinianie o utrzymanie, a ekipa ze Skorogoszczy o miejsce w czołówce.

Okazalsza była wygrana drużyny ze Starowic Dolnych, a największą zmorą Patryka Walkowicza strzegącego bramki Victorii Chróścice był Marcin Ściański. W pierwszej połowie zdobył on dwa gole, a po przerwie dołożył kolejne dwa trafienia. Na listę strzelców wpisali się też Maciej Raś, Krystian Kowalczyk i Willyam.

Starowiczanie rozstrzygnęli mecz bardzo szybko. Pierwszego gola zdobyli w 3. minucie, kolejne w 16., 34. i 45., a do przerwy było 4-0. Pozostałe bramki padły w ciągu pierwszego kwadransa drugiej połowy, a mecz zakończył się wynikiem 7-0.

Pokonując Victorię Chróścice drużyna z gminy Grodków utrzymała się na pozycji wicelidera 4. ligi. Wciąż traci 9 punktów do prowadzącego Ruchu Zdzieszowice, natomiast nad trzecim Agroplonem Głuszyna ma 3 „oczka” przewagi, a nad czwartym Po-Ra-Wiem Większyce i piątą Małąpanwią Ozimek 8.

Na inaugurację piłkarskiej wiosny wygrał też LZS Skorogoszcz. Wynik rozstrzygnął się już w 3. minucie, gdy prowadzący spotkanie Michał Mazurek podyktował rzut karny po błędzie obrońców Chemika Kędzierzyn-Koźle. Do „wapna” podszedł Jarosław Witkowski, który zdobył gola na wagę trzech punktów.

Później ekipa ze Skorogoszczy skupiała się głównie na bronieniu wyniku i robiła to na tyle skutecznie, że „dowiozła” ten korzystny rezultat do końca meczu. Wygrywając podopieczni Marcina Fecia awansowali z 12. na 11. miejsce. Mają teraz 13 punktów przewagi nad strefą spadkową i tylko 3 „oczka” straty do szóstego MKS-u Gogolin, który wydaje się być ostatnią drużyną w zasięgu LZS-u Skorogoszcz.

Z dobrej strony pokazała się też Olimpia Lewin Brzeski, która nie dała się ograć czwartemu w tabeli Po-Ra-Wiu Większyce. Choć jej rywale po pierwszej połowie mogli prowadzić 5-0, to lewinianie zdobyli pierwszego gola. W drugiej części spotkania najpierw wyszli na prowadzenie, a później je stracili. Dla Olimpii strzelił Maksymilian Węgłowski.

Po pierwszej wiosennej kolejce zła informacja jest taka, że lewinianie są w strefie spadkowej. Natomiast dobra brzmi: zajmują najwyższe oznaczone czerwonym kolorem miejsce. Mając 19 punktów tracą tylko 3 do Startu Namysłów i OKS-u Olesno, natomiast 5 do Fortuny Głogówek. To prawdopodobnie z tymi ekipami – oraz z ostatnimi trzema w tabeli GKS-em Głuchołazy, LZS-em Walce i Pogonią Prudnik – Olimpia powalczy o utrzymanie.

LZS Starowice Dolne – Victoria Chróścice 7-0 (4-0)

Bramki: 4  Marcin Ściański, Maciej Raś, Krystian Kowalczyk, Willyam.

Starowice: Fesser – Raul, Grądowski, Nowosielski (64. Pawlus), Pietrakowski (70. K. Raś), Rakowski, M. Raś (60. Wąsek), Ściański (65. Kaique), Horański, Kowalczyk, Willyam (78. Harchala). Trener: Jakub Reil.

Żółte kartki: Pawlus, Kowalczyk.

Sędziował: Marcin Biegun (Nysa).

Chemik Kędzierzyn-Koźle – LZS Skorogoszcz 0-1 (0-1)

Bramka: Jarosław Witkowski.

Skorogoszcz: Lach – Ogórek, K. Stupak, Janeczek, Grabas, P. Tramsz, Klimczak, Aniszewski, K. Tramsz, Chruściel (80. Wrzeciono), Witkowski. Trener: Marcin Feć.