Przełamanie Skorogoszczy, zwycięskie derby Starowic – podsumowanie 33. kolejki 4. ligi

0

LZS Skorogoszcz zwyciężył pierwszy raz od 27 marca, a LZS Starowice Dolne wygrał czwarte w sezonie derby powiatu brzeskiego ze swoim udziałem. Pokonał w nich Olimpię Lewin Brzeski. Jak wygląda sytuacja w tabeli po 33. kolejce 4. ligi?

LZS Skorogoszcz rozegrał w sobotę (8 maja) jeden z tych meczów, które trzeba wygrać. Mierzył się bowiem z depczącym mu po piętach GKS-em Głuchołazy, a przegrana naszej drużyny oznaczałaby jej niebezpieczne zbliżenie się do strefy spadkowej. O wyniku zadecydowało ostatnie pół godziny meczu, podczas którego padły trzy gole.

Zacznijmy od tego, że GKS Głuchołazy miał przewagę, wynikającą z tego, że grał u siebie. Jednak w 38. minucie to LZS Skorogoszcz przejął pałeczkę dzięki czerwonej kartce dla Jakuba Kocuby z GKS-u. Od tamtej pory miejscowi musieli radzić sobie w dziesiątkę, ale nie przeszkodziło im to w prowadzeniu przez 21 minut.

W 60. minucie wynik otworzył Yurii Sondak i wydawało się, że LZS-u Skorogoszcz znajdzie się jeszcze bliżej strefy spadkowej. Wtedy w akcję wkroczył Szymon Wrzeciono, który w 81. minucie zafundował obu drużynom remis. Natomiast mecz rozstrzygnął dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Kamil Klimczak. Pokonał bramkarza miejscowych i dał LZS-owi Skorogoszcz pierwsze zwycięstwo od 43 dni.

Teraz podopieczni Marcina Fecia zajmują 15. miejsce i znów mają 13 punktów przewagi nad czerwoną częścią tabeli. Jeśli zaś chodzi o dwie pozostałe drużyny z powiatu brzeskiego, czyli LZS Starowice Dolne i Olimpię Lewin Brzeski, to ich sytuacja nie zmieniła się. Starowiczanie to wciąż druga ekipa stawki, która ma o 10 punktów mniej od prowadzącego Ruchu Zdzieszowice. Natomiast lewinianie, którym grozi spadek, do bezpiecznego miejsca tracą 9 „oczek”.

Obie te ekipy w minioną sobotę spotkały się na boisku. Górą był oczywiście LZS Starowice Dolne, który wygrywając 5-0, dorzucił do swojego dorobku czwarte zwycięstwo w derbach powiatu brzeskiego w tym sezonie. Gole dla wicelidera zdobyli Jorge Felipe, Marcin Ściański, Kaique, Kacper Grądowski i Maksymilian Węgłowski (bramka samobójcza).

Kolejne mecze nasze zespoły rozegrają w najbliższą sobotę (15 maja). Olimpia Lewin Brzeski ugości LZS Walce (godz. 15.00), LZS Skorogoszcz podejmie Ruch Zdzieszowice (godz. 17.00), a LZS Starowice Dolne rozegra wyjazdowe spotkanie przeciwko Pogoni Prudnik.

WYNIKI 33. KOLEJKI 4. LIGI (8 MAJA 2021):

LZS Starowice Dolne – Olimpia Lewin Brzeski 5-0 (2-0)

Bramki: Jorge Felipe, Marcin Ściański, Kaique, Kacper Grądowski. Maksymilian Węgłowski (samobójcza).

Starowice: Fesser (84. Migoń) – Kowalczyk, Grądowski, Ściański, Raś (79. Zawada), Raul Almeida (79. Karpeta), Jorge Filipe (46. Willyam), Kaique (69. Poważny), Nowosielski, Pawlus, Dłutowski. Trener: Jakub Reil.

Olimpia: Ćwikliński – Antkowiak, Węgłowski (68. Kucharski), Jankowski, Matheus, Dykus, Fabiszewski, Witkowski (72. Taraciński), P. Mendak (46. Gil), Nesterów (79. Moczko), M. Mendak. Trener: Marcin Raczkowski.

Żółte kartki: Witkowski, Jankowski, Gil – Raul Almeida, Raś, Kaique.

Sędziował: Michał Bieniusa (Opole).

GKS Głuchołazy – LZS Skorogoszcz 1-2 (0-0)

Bramki: Szymon Wrzeciono, Kamil Klimczak.

Skorogoszcz: Klimisz – Chruściel, Witkowski (85. Kozłowski), Klimczak, K. Tramsz, P. Tramsz, Stupak, Janeczek (66. Wrzeciono), Grabas, Aniszewski, Ogórek. Trener: Marcin Feć.

Żółta kartka: Janeczek.