Remisowe derby i piąta porażka Starowic. Jak wyglądała 40. kolejka 4. ligi?

0

Trzy kolejki przed końcem sezonu rozegrano ostatnie derby z udziałem drużyn z powiatu brzeskiego. LZS Skorogoszcz zremisował u siebie z Olimpią Lewin Brzeski 2-2. W tym samym czasie LZS Starowice Dolne, który jest już pewny 2. miejsca, przegrał w Ozimku 1-3.

Derby gminy Lewin Brzeski były ostatnim spotkaniem tych dwóch drużyn przed pewnym spadkiem Olimpii do klasy okręgowej. Lewinianie bardzo mocno zaangażowali się w ten pojedynek i mieli nawet szansę wygrać. Obu stronom dopisali też kibice, którzy licznie przyszli na stadion w Skorogoszczy. Nie zobaczyli jednak wygranej ani jednej, ani drugiej drużyny. W spotkaniu padł remis i nikt nie powinien żałować, że tak to się skończyło.

Nie daliśmy się zwieść faktem, że Olimpia jest przedostatnia w tabeli. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i taki też był. Rywale byli bardziej zdeterminowani od nas, ale to my mogliśmy ich w końcówce skarcić, ale wtedy ich porażka nie byłaby zasłużona – mówił Marcin Feć, trener LZS-u Skorogoszcz. – Zagraliśmy dziś przeciętnie, a remis to sprawiedliwy wynik. Był to najsłabszy mecz, jaki w ostatnich latach obie drużyny rozegrały między sobą. Myślę, że powodem jest tak duża liczba kolejek w tym sezonie. To ponad stan piłki amatorskiej i wszyscy czekamy już na koniec.

Wszystkie bramki padły w drugiej połowie. Wynik już 2 minuty po jej rozpoczęciu otworzył Kamil Klimczak. Końcówka pierwszego kwadransa i początek drugiego należał jednak do lewinian. W 58. minucie Leon Gil doprowadził do remisu, a w 63. minucie swoje trafienie dołożył Tomasz Antkowiak. Sęk w tym, że rezultat 2-1 dla Olimpii utrzymał się przez kilkadziesiąt sekund. Dokładnie w 64. minucie wyrównał Michał Ogórek i wynik nie zmienił się już do końca meczu, choć obie drużyny miały jeszcze kilka szans na gola.

– Zagraliśmy dobry mecz. W pierwszej połowie dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, a w kluczowym momencie gospodarzy uratował słupek. Na drugą połowę nie wyszliśmy dostatecznie skoncentrowani, straciliśmy gola i musieliśmy gonić wynik – mówił Marcin Raczkowski, trener Olimpii. – Szybko wyrównaliśmy i wyszliśmy na prowadzenie, ale jeszcze szybciej je straciliśmy. Końcówka meczu należała już do rywali. Wykonane przez nich zmiany sprawiły, że mieli więcej siły, niż my, którzy staraliśmy się dotrwać do końca. Mogliśmy nawet wygrać, ale zaważył indywidualny błąd bramkarza.

40. kolejka była jedną z tych nielicznych, w których żadna z naszych drużyn nie wygrała swojego meczu. LZS Skorogoszcz i Olimpia Lewin Brzeski podzieliły się między sobą punktami, natomiast LZS Starowice Dolne przegrał z Małąpanwią Ozimek. Choć mecz widniał w terminarzu jako domowy, starowiczanie rozegrali go w Ozimku.

Drużyna Jakuba Reila od 33. minuty prowadziła 1-0, a gol Raula Almeidy okazał się jedynym, który padł w pierwszej połowie. Po przerwie strzelali już jednak tylko przeciwnicy. W 55. minucie wyrównał Oliwer Studenny, a w 83. i 89. minucie gole kolejno na 2-1 i 3-1 dla Małejpanwi trafili Michał Bienias i Kacper Kamiński. W ten sposób starowiczanie przegrali piąty raz w sezonie.

Kolejna odsłona 4. ligi zostanie rozegrana w sobotę (19 czerwca) o godz. 15.00. LZS Starowice Dolne ugości OKS Olesno, a LZS Starowice Dolne czeka wyjazdowy mecz przeciwko Pogoni Prudnik. Olimpia Lewin Brzeski będzie w tym czasie pauzować za 3 punkty, bowiem w sobotę wypada jej kolej zmierzenia się ze Swornicą Czarnowąsy, która w zimie wycofała się z rozgrywek.