Klasa okręgowa. Pierwsza porażka Skarbimierza i pierwsze zwycięstwo Olimpii [PODSUMOWANIE 3. KOLEJKI]

0

Kolejno 11. i 12. miejsce zajmują KS Skarbimierz i Olimpia Lewin Brzeski po 3. kolejce klasy okręgowej. Oba zespoły zdobyły już po 4 punkty i mają taki sam bilans zwycięstw, remisów i porażek równy 1-1-1.

Kolejno remis, zwycięstwo i porażkę zanotował KS Skarbimierz w pierwszych trzech meczach na szczeblu klasy okręgowej. Po podzieleniu się punktami z Motorem Praszka (1-1) i ograniu Unii Kolonowskie (5-2), podopieczni Tomasza Kamińskiego przegrali na wyjeździe przeciwko Sokołom Bierdzany.

Sokoły objęły prowadzenie już w 12. minucie i utrzymały je do przerwy. Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy gola dla Skarbimierza zdobył Tomasz Michalak i przez blisko kwadrans było 1-1. Później strzelali już tylko gospodarze, którzy bramkami zdobytymi w 66. i 87. minucie wypracowali wygraną 3-1.

Remis, porażkę i zwycięstwo na swoim koncie ma również Olimpia Lewin Brzeski. Po pokaźnym 4-4 przeciwko LZS-owi Kuniów i przegranej 0-3 ze Startem Jełowa, zespół spod Brzegu wreszcie sięgnął po komplet punktów – wygrał 3-2 w Chrząstowicach. Bramki przeciwko tamtejszemu 1. FC Chronstau zdobyli Marcin Mendak (2) i Maksymilian Węgłowski (1).

W 3. kolejce klasy okręgowej odbyło się też siedem innych spotkań: Iprime Bogacica – Śląsk Łubniany (5-0), Rajfel Krasiejów – LZS Mechnice (6-2), Start Jełowa – LZS Ligota Turawska (5-2), Żubry Smarchowice Śląskie – Orzeł Źlinice (1-4), Unia Kolonowskie – Motor Praszka (0-2), LZS Kuniów – Start Namysłów (3-2) oraz Piomar Tarnów-Przywory – Naprzód Jemielnica (1-2). Jak więc widzimy, nie padł żaden remis.

Po pierwszych trzech kolejkach w tabeli prowadzi Iprime Bogacica (9 pkt.), czyli beniaminek będący czarnym koniem tegorocznych rozgrywek. Zespół nie przegrał jeszcze żadnego meczu. Drugi jest Start Jełowa (9 pkt.), trzeci Orzeł Źlinice (7 pkt.), a czwarty LZS Kuniów (7 pkt.). Te trzy zespoły również nie przegrały jeszcze ani jednego spotkania.

Z kolei KS Skarbimierz i Olimpia Lewin Brzeski zajmują kolejno 11. i 12. miejsce. Posiadają identyczną liczbę punktów (4) oraz identyczny bilans zwycięstw, remisów i porażek. Mają nawet taką samą liczbę zdobytych bramek (7), a różni je tylko liczba straconych. Skarbimierz ma ich na koncie 6, a Olimpia 9, dlatego też zespół Tomasza Kamińskiego znajduje się o jedno miejsce wyżej.

Kolejne mecze z udziałem zespołów reprezentujących powiat brzeski odbędą się w najbliższy weekend. W sobotę (28 sierpnia) o godz. 17.00 Olimpia Lewin Brzeski rozegra wyjazdowy mecz przeciwko Motorowi Praszka, a dzień później o tej samej porze KS Skarbimierz podejmie Żubry Smarchowice Śląskie.

WYNIKI 3. KOLEJKI KLASY OKRĘGOWEJ GR. I (21-22 SIERPNIA 2021):

1. FC Chronstau-Chrząstowice – Olimpia Lewin Brzeski 2-3
Bramki: 2 Marcin Mendak, Maksymilian Węgłowski.

Sokoły Bierdzany – KS Skarbimierz 3-1
Bramka: Tomasz Michalak.

Iprime Bogacica – Śląsk Łubniany 5-0

Rajfel Krasiejów – LZS Mechnice 6-2

Start Jełowa – LZS Ligota Turawska 5-2