Świetne występy zawodników „Kotwicy” na mistrzostwach w Kędzierzynie-Koźlu!

0

Ostatnie dwa weekendy należały do młodych lekkoatletów LZS KL Kotwica Brzeg. Najpierw (4. września) zawodnicy wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego U16, a tydzień później (11. września) wzięli udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 w Lekkoatletyce. Obie imprezy odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu.

• „Złoty medal na dystansie 300 m przez płotki zdobyła Natalia Jońska z czasem 46,93 (rekord życiowy poprawiony o 2 sekundy!). Natalia wywalczyła także drugie miejsce na dystansie 80 m przez płotki, poprawiając rekord życiowy o 0,3 sekundy! W biegu na 600 m, po niezwykle emocjonującej końcówce Klaudia Bąbelewska wywalczyła drugie miejsce z czasem 1:46.21! Na drugim stopniu podium stanął także Grzegorz Jacheć, który wynikiem 3:01.19 poprawił swój rekord życiowy o 4 sekundy! Na 6. miejscu uplasował się Maciej Kuliński z czasem 3:21.22. Tuż za podium znaleźli się nasi 300-metrowcy: Daria Bąbelewska i Rafał Klin. Na tym samym dystansie 5. miejsce zajął Daniel Szczepański. Gratulujemy wszystkim zawodnikom za determinację, poświęcenie i wolę walki” – czytamy w komunikacie „Kotwicy” dotyczącym wyników na Otwartych Mistrzostwach Województwa Opolskiego U16.

Świetny start młodzi zawodnicy zaliczyli również 11. września, podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw U16 w Lekkoatletyce. Natalia Jońska zdobyła dwa medale. W finale biegu na 80 m przez płotki Natalia o 0,01 s wyprzedziła zawodniczkę z Rybnika i z czasem 12,43 wywalczyła brązowy medal. Na dystansie 300 m przez płotki zawodniczka Kotwicy Brzeg zajęła 2. miejsce z czasem 47,46! Na dystansie 1000 m 9. miejsce zajęła Klaudia Bąbelewska, a na 2000 m 10. miejsce zajął Grzegorz Jacheć.

Przypomnijmy, że Ludowy Zespół Sportowy Klub Lekkoatletyczny „Kotwica Brzeg”, od przeszło 8 lat trenuje sportowców w naszym regionie. Obecnie prowadzi nabór młodych sportowców. Zajęcia dla grup objętych naborem odbywają się w każdy poniedziałek i środę o godz. 17.00 na stadionie miejskim w Brzegu – bieżnia lekkoatletyczna przy ul. Sportowej 1.

Więcej informacji na temat prowadzonego naboru oraz działalności klubu można uzyskać pod nr telefonów: 507-079-787 oraz 663-615-242.