4. liga. LZS Starowice Dolne nadal bez zwycięstwa, ale i bez porażki [PODSUMOWANIE 2. KOLEJKI]

0
Gola na 2-3 zdobył Bartłomiej Rakowski. To jego pierwsze trafienie w sezonie. (fot. Tomasz Chabior)

W rozpoczynającym się sezonie LZS Starowice Dolne nie wygrał jeszcze ani jednego meczu, w którym wybiegł na boisko. W 1/32 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski triumfował bowiem walkowerem, a w dwóch pierwszych kolejkach 4. ligi zremisował ze swoimi rywalami.

Po meczu bez goli w Gogolinie, tym razem starowiczanie zagrali u siebie. W 2. kolejce 4. ligi, która odbyła się w minioną środę (17 sierpnia) podopieczni Jakuba Reila ugościli Małąpanew Ozimek. Podobnie jak w sobotę, tak i tym razem zremisowali, kibice obejrzeli za to gole i to aż sześć, czego nie uświadczyli w ostatnim meczu drużyny spod Grodkowa.

LZS Starowice Dolne uciekł swoim gościom spod brzytwy. Już od 35. minuty przegrywał 0-3, ale ograć się nie dał. Jeszcze przed przerwą gola na 1-3 zdobył Elton Oliveira, a kolejno w 76. i 90. minucie bramkarza Małejpanwi pokonali Bartłomiej Rakowski i Dawid Rudnik. W ten dość przewrotny, ale szczęśliwy dla nich sposób mecz zakończył się wynikiem 3-3.

Teraz LZS Starowice Dolne ma 2 punkty i zajmuje 8. miejsce. Traci przy tym 4 „oczka” do trzeciej Fortuny Głogówek, drugiej Victorii Chróścice i pierwszego Ruchu Zdzieszowice. Kij ma jednak dwa końce, bowiem przewaga nad strefą barażową to tylko punkt, a nad 16. miejscem, które wiąże się z bezpośrednim spadkiem 2. To jednak dopiero początek sezonu.

Poza meczem starowiczan z Małąpanwią w 2. kolejce obejrzeliśmy też siedem innych pojedynków: Ruch Zdzieszowice – Skalnik Gracze (6-1), OKS Olesno – Unia Krapkowice (2-0), Polonia Głubczyce – Piast Strzelce Opolskie (2-2), Stegu Start Jełowa – Victoria Chróścice (2-7), Odra II Opole – Fortuna Głogówek (1-3), LZS Piotrówka – MKS Gogolin (0-2) oraz Porawie Większyce – LZS Walce (1-1).

Kolejne mecze w wykonaniu czwartoligowców odbędą się w najbliższą sobotę, 20 sierpnia. Będą to spotkania: Fortuna Głogówek – LZS Starowice Dolne, MKS Gogolin – Porawie Większyce, Piast Strzelce Opolskie – Stegu Start Jełowa, Skalnik Gracze – OKS Olesno, Małapanew Ozimek – LZS Piotrówka, LZS Walce – Ruch Zdzieszowice, Victoria Chróścice – Odra II Opole i Unia Krapkowice – Polonia Głubczyce.