Klasa A. Świetny weekend naszych drużyn, zapunktowały cztery z pięciu ekip [PODSUMOWANIE 8. KOLEJKI]

0
W 8. kolejce Olimpia Lewin Brzeski wygrała drugi mecz w sezonie. Pokonała na wyjeździe TOR II Dobrzeń Wielki 4-2. (fot. Tomasz Chabior)

W 8. kolejce wygrały: Victoria Kościerzyce, Stal II Brzeg, LZS II Starowice Dolne i Olimpia Lewin Brzeski. LZS II Starowice natomiast zremisował, a Victoria Dobrzyń przegrała. Mecze tej odsłony rozgrywek odbywały się na przełomie 8 i 9 października.

Zacznijmy od Olimpii Lewin Brzeski, która do tej pory wygrała tylko raz, a w pozostałych sześciu meczach poległa. Lewinianie w 8. kolejce zagrali na wyjeździe w Dobrzeniu Wielkim, gdzie ich rywalem był TOR II.

Już w 4. minucie dobrzeniacy wyszli na prowadzenie, na szczęście Adam Stawecki i Bartłomiej Niemiec zdobyli później gole, które dały lewinianom prowadzenie 2-1 do przerwy. W drugiej połowie miejscowi wyrównali, ale Stawecki dołożył jeszcze dwa trafienia i zapewnił Olimpii drugi w sezonie triumf, tym razem 4-2.

Dzięki temu drużyna spod Brzegu nie jest już trzynasta, tylko dwunasta i ma tyle samo punktów co bezpieczny na razie TOR II. Do wyprzedzającej dobrzeniaków Victorii Dobrzyń traci zaś punkt, a do będącego przed Victorią Startu II Namysłów – 5 punktów.

– To nasza pierwsza wygrana na wyjeździe, jesteśmy więc bardzo zadowoleni. W Dobrzeniu Wielkim rozegraliśmy mecz „o 6 punktów”, a dzięki odniesionemu zwycięstwu zrównaliśmy się liczbą tych punktów z pokonanym TOR-em II – mówił Marek Zagórski, trener Olimpii. – Zagraliśmy z dużym poświęceniem, w pełni zmobilizowani i zmotywowani. Udało się zdobyć 4 gole, z czego się cieszymy, bo przed tym meczem mieliśmy na koncie tylko 5 bramek. Gramy więc dalej, za tydzień czekają nas derby przeciwko Stali II, a to kolejna okazja, żeby wywalczyć punkty.

Pozostańmy jeszcze przy grupie II, gdzie w miniony weekend każdy mecz z udziałem zespołu z powiatu brzeskiego kończył się jego triumfem. Wygrała chociażby Stal II Brzeg, która w 8. kolejce ugościła Start II Namysłów i pojedynkowała się z nim o przysłowiowe „6 punktów”.

Namysłowianie byli do tej pory ósmi w tabeli, a brzeżanie znajdowali się tuż za nimi, mając o punkt mniej. Po golach Michała Kaczmara (2), Bartosza Bieleckiego (2) i Bartosza Kusicielka (1) rezerwy Stali triumfowały 5-0, dzięki czemu zamieniły się lokatami z pokonanymi rezerwami Startu.

W ostatni weekend zatriumfowała też Victoria Kościerzyce, która podjęła inny zespół z powiatu brzeskiego – Victorię Dobrzyń. Co prawda to dobrzynianie otworzyli wynik i od 12. minuty prowadzili 1-0, ale później strzelali już tylko gospodarze. Gole zdobyte kolejno w 38. i 55. minucie przez Łukasza Dolińskiego oraz Grzegorza Dosznę dały im triumf 2-1 i pozwoliły pozostać na miejscu wicelidera.

Przejdźmy jeszcze do rywalizujących w grupie III rezerw LZS-u Starowice Dolne. Zagrały one na wyjeździe przeciwko UKS-owi Karnków, a wynik rozstrzygnął się w ciągu 7 minut drugiej połowy. W 70. minucie Dawid Karpeta dał starowiczanom prowadzenie 1-0, ale w 77. do rezultatu 1-1 doprowadził Damian Sobski. Remis nie wpłynął jednak na lokatę zajmowaną przez drużynę spod Grodkowa – to wciąż 6. miejsce.

Kolejny mecz LZS II Starowice Dolne rozegra u siebie w niedzielę, 16 października, o godz. 13.00. Jego rywalem będzie Atom Grądy-Malerzowice Małe. W grupie II odbędą się natomiast następujące mecze z udziałem naszych drużyn: w sobotę o 15.00 Olimpia Lewin Brzeski – Stal II Brzeg, a w niedzielę o 15.30 Victoria Dobrzyń – TOR II Dobrzeń Wielki oraz Polonia Domaszowice – Victoria Kościerzyce. Wszystko to w ramach 9. kolejki klasy A.

Tomasz Chabior

WYNIKI 8. KOLEJKI (8-9 PAŹDZIERNIKA):

gr. II:

Stal II Brzeg – Start II Namysłów 5-0
Bramki: 2 Michał Kaczmar, 2 Bartosz Bielecki, Bartosz Kusicielek.

TOR II Dobrzeń Wielki – Olimpia Lewin Brzeski 2-4
Bramki: 3 Adam Stawecki, Bartłomiej Niemiec.

Victoria Kościerzyce – Victoria Dobrzyń 2-1
Bramki: Łukasz Doliński, Grzegorz Doszna – Dawid Jermak.

gr. III:

UKS Karnków – LZS II Starowice Dolne 1-1
Bramka: Dawid Karpeta.

TERMINARZ 9. KOLEJKI (15-16 PAŹDZIERNIKA):

gr. II:

Olimpia Lewin Brzeski – Stal II Brzeg (15 października, godz. 15.00)

Victoria Dobrzyń – TOR II Dobrzeń Wielki (16 października, godz. 15.30)

Polonia Domaszowice – Victoria Kościerzyce (16 października, godz. 15.30)

gr. III:

LZS II Starowice Dolne – Atom Grądy-Malerzowice Małe (16 października, godz. 13.00)