4. liga. Starowice zremisowały, ale lider wciąż w bezpośrednim zasięgu [PODSUMOWANIE 14. KOLEJKI]

0
Oba gole dla LZS-u Starowice Dolne zdobył Adam Setla (z lewej). Jego drużyna zremisowała z Po-Ra-Wiem Większyce 2-2. (fot. Tomasz Chabior)

LZS Starowice Dolne zremisował 2-2 z Po-Ra-Wiem Większyce i od teraz traci już nie 1 tylko 3 punkty do prowadzącego w tabeli Ruchu Zdzieszowice. To dlatego, że w tym samym czasie lider ograł u siebie 2-1 LZS Piotrówka.

14. kolejka, w której rozegrano wspomniane spotkania, odbyła się w minioną sobotę – 5 listopada. Ruch walczył w niej o utrzymanie jednopunktowej przewagi nad starowiczanami, którzy od dłuższego czasu depczą mu po piętach. Udało mu się ją nawet powiększyć, bo zdzieszowiczanie pokonali u siebie 2-1 LZS Piotrówka, a LZS Starowice Dolne zremisował na wyjeździe z Po-Ra-Wiem Większyce (2-2).

Starowiczanie rozpoczęli nie tak, jak by tego chcieli, ponieważ już na początku stracili gola z rzutu karnego. Szybko jednak się otrząsnęli i za sprawą trafienia Adama Setli doprowadzili do remisu 1-1. Mimo to pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-1 dla Po-Ra-Wia, które około kwadransa przed przerwą wykorzystało szansę z rzutu wolnego.

W drugiej części spotkania LZS Starowice Dolne musiał więc zaryzykować i postawił na atak. Dzięki temu stworzył kilka dobrych okazji, ale nie zdołał ich wykorzystać. Do pewnego momentu najbliżej szczęścia była ekipa z Większyc, która mało brakowało i prowadziłaby już 3-1. Zaprzepaściła jednak swoją szansę, a takie lubią się mścić. Do tego też doszło: Adam Setla zamknął wynik na 2-2.

– Nie pamiętam, kiedy ostatni raz wygraliśmy wyjazdowy mecz przeciwko Po-Ra-Wiu, wiedzieliśmy więc, że będzie to trudny pojedynek. I faktycznie: dawno z nikim nie mieliśmy takich problemów, jakich przysporzył nam dziś ten zespół – przyznał Jakub Reil, trener LZS-u Starowice Dolne. – Oczywiście żałujemy, że nie zdołaliśmy wygrać, bo chcemy zwyciężać w każdym meczu, ale też nie możemy narzekać na ten punkt. Szczególnie z uwagi na trudne warunki pogodowe, kiepski stan murawy, przebieg meczu i to, że momentami brakowało nam szczęścia.

Oprócz wspomnianych już meczów w 14. kolejce odbyło się też sześć innych: LZS Walce – Odra II Opole (0-2), MKS Gogolin – Stegu Start Jełowa (2-1), Małapanew Ozimek – Polonia Głubczyce (6-1), Fortuna Głogówek – OKS Olesno (5-2), Victoria Chróścice – Skalnik Gracze (3-3) oraz Piast Strzelce Opolskie – Unia Krapkowice (0-1).

Jesienną połowę sezonu zamkną natomiast pojedynki: Unia Krapkowice – Ruch Zdzieszowice, Skalnik Gracze – Piast Strzelce Opolskie, OKS Olesno – Victoria Chróścice, Stegu Start Jełowa – Małapanew Ozimek, Odra II Opole – MKS Gogolin, LZS Starowice Dolne – LZS Walce, LZS Piotrówka – Po-Ra-Wie Większyce oraz Polonia Głubczyce – Fortuna Głogówek. Wszystkie oprócz ostatniego zaplanowano na sobotę, 12 listopada, na godz. 13.30. Ostatni odbędzie się zaś dzień wcześniej o godz. 13.00.