Klasa okręgowa. Skarbimierz na dnie tabeli, kuriozalna porażka Skorogoszczy [PODSUMOWANIE 14. KOLEJKI]

0
Choć LZS Skorogoszcz prowadził w 71. minucie 4-0, to zdążył jeszcze przegrać... i to 4-8! (fot. Tomasz Chabior)

Prowadzić do 71. minuty 4-0 i przegrać 4-8? To wykonalne, co niestety udowodnił właśnie LZS Skorogoszcz. Złe wieści napływają także ze Skarbimierza, gdzie KS uległ 1-5 Naprzód Jemielnicy i spadł na sam dół tabeli. Oba mecze rozegrano w sobotę, 5 listopada, w ramach 14. kolejki klasy okręgowej gr. I.

LZS Skorogoszcz powiększał swoje prowadzenie kolejno w 15., 54., 63. i 67. minucie. Po bramce zdobyli dla niego Dominik Bogdan, Kamil Klimczak i Grzegorz Grabas, gospodarze wbili sobie też gola samobójczego. Dzięki temu goście ze Skorogoszczy prowadzili w Krasiejowie 4-0 i można było odnieść wrażenie, że już po meczu. Nic bardziej mylnego.

Od 71. do 80. minuty miejscowi zdobyli cztery gole i było już 4-4. Na tym nie poprzestali i wciąż w zatrważającym tempie podążali z piekła do nieba. Od 83. minuty krasiejowski Rajfel prowadził 5-4, po 90 minutach 6-4, a w doliczonym czasie gry dołożył jeszcze dwa gole i urzeczywistnił rezultat 8-4.

Efekt tego taki, że LZS Skorogoszcz spadł z 6. na 8. miejsce, a do pozycji barażowej traci już nie 8, tylko 11 punktów. Spadek w tabeli zanotował też KS Skarbimierz, który był piętnasty, ale jest już szesnasty. Niestety to ostatnia lokata w „okręgówce”, ale strata KS-u do bezpiecznych lokat to zaledwie 3 „oczka”, ma więc duże szanse, by wygrzebać się ze strefy spadkowej.

Oczywiście podopieczni Tomasza Kamińskiego mogli zrobić to już w 14. kolejce, w której ugościli Naprzód Jemielnica, jeden z trzech bezpiecznych obecnie zespołów, do których KS traci wspomniane 3 punkty. Pojedynczy gol Filipa Kamińskiego okazał się jednak niewystarczający do pokonania gości, którzy zdobyli 5 bramek i zatriumfowali 5-1.

W 14. kolejce odbyło się też sześć innych meczów: Start Namysłów – LZS Ligota Turawska (1-1), LZS Kuniów – Śląsk Łubniany (3-4), Silesius Kotórz Mały – 1. FC Chronstau-Chrząstowice (5-1), Iprime Bogacica – Unia Kolonowskie (8-0), Piast Gorzów Śląski – Polonia Karłowice (0-2) oraz TOR Dobrzeń Wielki – LZS Mechnice (2-2).

Natomiast w najbliższy weekend drużyny z „okręgówki” – podobnie zresztą jak ekipy z 4. ligi, klasy A i klasy B – rozegrają ostatnie mecze rundy jesiennej. Kolejka zamykająca tegoroczną część sezonu 2022/23 odbywać się będzie przez dwa dni: w piątek i sobotę, czyli 11 i 12 listopada. Wszystkie zaplanowano na godz. 13.30.

W Narodowe Święto Niepodległości będą to spotkania: LZS Skorogoszcz – LZS Kuniów, 1. FC Chronstau-Chrząstowice – Unia Kolonowskie i LZS Ligota Turawska – Rajfel Krasiejów. W sobotę obejrzymy zaś mecze: Śląsk Łubniany – KS Skarbimierz, LZS Mechnice – Start Namysłów, Polonia Karłowice – TOR Dobrzeń Wielki, Iprime Bogacica – Piast Gorzów Śląski i Naprzód Jemielnica – Silesius Kotórz Mały.