„Mocno grali” i zwyciężyli Brzeską Amatorską Ligę Siatkówki

0

Mocne Granie ponownie zostało mistrzem Brzeskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu. W rozegranym w niedzielę rewanżowym meczu finałowym zespół z Jelcza-Laskowic po raz drugi pokonał 1 PSAP, tym razem 3:2. Brązowe medale przypadły Podnośnikom Michalski.

W pierwszym meczu finałowym Mocne Granie wygrało 3:0, więc do obrony tytułu potrzebne mu były tylko dwa sety. Zawodnicy z Jelcza sprawę załatwili bardzo bardzo szybko, bo do przypieczętowania mistrzostwa potrzebowali zaledwie 40 minut, a decydujący punkt asem serwisowym zdobył Szymon Kamiński.

Gdy losy tytułu były już rozstrzygnięte, na parkiet w zespole mistrzów weszli zmiennicy i odtąd mecz całkowicie zmienił oblicze. „Saperzy”, mimo że grali „gołą” szóstką, zmobilizowali się i wygrali kolejne dwie partie, a w decydującej toczyli wyrównany bój na przewagi. Ostatecznie Mocne Granie zwyciężyło 3:2, podtrzymując passę 26 zwycięskich meczów w BALS. Ostatni raz ekipa z Jelcza-Laskowice w brzeskiej lidze przegrała w czerwcu 2020 roku, ulegając w finale Podnośnikom Michalski.

I to właśnie drużyna Podnośników zajęła trzecie miejsce w tym sezonie, pokonując w niedzielę po raz drugi The Roosters – tym razem 3:1. Bardzo ciekawe i wyrównane były dwa mecze o V miejsce w lidze z udziałem HotChili Peppers i Lwów Parkietu.

W pierwszym HCP wygrało 2:1, w drugim górą byli tworzący drużynę Lwów policjanci z Jelcza-Laskowic, wygrywając 2:0, co dało im piąte miejsce w BALS-ie.

Siódmą lokatę zajęła ekipa Rekinów z Trójki, która wycofała się z rozgrywek w połowie rundy zasadniczej.

Na zakończenie organizatorzy wybrali najlepszych zawodników poszczególnych drużyn oraz najlepszego siatkarza ligi. Tytuł MVP drugi raz z rzędu otrzymał Oleg Chekan (Mocne Granie), a wyróżnienia w zespołach przypadły następującym zawodnikom: