Helena Szetelnicka na podium Mistrzostw w Kolarstwie Górskim i Przełajowym

1

W sobotę (26. listopada), w Rydułtowach odbyły się Mistrzostwa w Kolarstwie Górskim i Przełajowym. Trasa w zimowej aurze cieszyła się sporą frekwencją, a na starcie pojawili się Helena Szetelnicka i Piotr Szetelnicki.

• „Pomimo ostrego mrozu i padającego śniegu zawody przyciągnęły dużo zawodników i zawodniczek. Organizatorzy zadbali żeby trasa była sporym wyzwaniem. Strome podjazdy sprawiały, że momentami trzeba było wnieść rower na górę, natomiast zjazdy wymagały dużo skupienia i ostrożności” – mówi mama najmłodszej zawodniczki klubu kolarskiego Ziemia Brzeska.

Helena w kategorii wiekowej rocznik 2014 zajęła 2. miejsce i stanęła na podium trudnego wyścigu. Piotr Szetelnicki w swojej kategorii wiekowej (rocznik 2007) wywalczył bardzo dobrą 4. pozycję, a do podium niewiele zabrakło.

Do zakończenia sezonu zostały tym roku jeszcze dwa wyścigi przełajowe, na które Helena i Piotr już się przygotowują.