Trzy medale Natalii Bajor.

0

W Miliczu odbyły się 08 lutego Indywidualne Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego seniorów w tenisie stołowym, w których wystąpili brzeżanie (wychowankowie trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odra): Natalia Bajor i Michał Galas. Natalia wywalczyła 2 złote medale i  1 srebrny. W grze pojedynczej w finale pokonała 3-1 Adę Jończyk(swoją koleżankę z KU AZS UE Wrocław) – startowało 21 zawodniczek.

W finale gry podwójnej natomiast brzeżanka (wspólnie z Piotrem Chodorskim z LKS Odra Głoska) wygrali 3-0 z parą Anna Węgrzyn (UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) – startowało  19 par. W grze podwójnej nasza zawodniczka wspólnie z koleżanką klubową Katarzyną Osińską przegrały w finale 0-3 parze Marta Chrabąszcz /A. Jończyk (KU AZS UE Wrocław), zdobywając srebrny medal. Startowało 9 par.

Michał Galas z UKS Dwunastka Wrocław wystąpił w 2. konkurencjach (w singlu i deblu), zajmując miejsca w przedziale 5-8. Ponadto Michał wywalczył awans do IMP seniorów, które odbędą się     w dniach 05-08 marca w Wałbrzychu. Zapewniony w nich ma też udział Natalia, która będzie tam rozstawiona z nr 5.

ITTF (Światowa Federacja Tenisa Stołowego) opublikowała najnowszy ranking za luty we wszystkich kategoriach wiekowych. Bardzo duży awans w stosunku do poprzedniego zanotowała Natalia Bajor (to po bardzo dobrym występie na Wordl Tour Open w Budapeszcie – kilka spektakularnych zwycięstw) w swojej  kategorii juniorek zajmuje wysokie 13. miejsce na świecie    i otwiera listę europejską z dorobkiem 2032 punkty. W kategorii U-21 brzeżanka plasuje się na 48 miejscu na świecie, a kategorii seniorek jest na 137 miejscu – awans o 55 pozycji w stosunku do notowania styczniowego.

Na  rozgrywanych 01 lutego w Nysie Indywidualnych Mistrzostwach Województwa  Opolskiego seniorów w tenisie stołowym też wystąpili brzeżanie, którzy się wywodzą z UGKS Brzeg, gdzie trenowali pod okiem Zdzisława Grobelskiego: Wojciech Iwasyszyn i Paweł Pacek (obecnie LZS Kujakowice – II liga), Łukasz Bernacki (LZS Victoria Chróścice – III liga) i 14-letni bliźniacy Paweł i Piotr Kuźmińscy (UKS Sokolik Niemodlin – V liga). Największy sukces osiągnęli W. Iwasyszyn/P. Pacek, którzy w grze podwójnej zdobyli brązowe medale oraz Ł. Bernacki/Aleksandra Nowak – koleżanka klubowa, którzy w grze mieszanej też sięgnęli po brąz. Pozostałe miejsca naszych pingpongistów:

– gra pojedyncza:  W. Iwasyszyn – 13-16, P. Pacek, Ł. Bernacki i Piotr Kuźmiński – 17-24 i Paweł Kuźmiński – 25-31. Startowało 31 zawodników,

– gra podwójna: Ł. Bernacki/Dawid Połoszczański – 5-8,  P. i P. Kuźmińscy – 9-15. Startowało 15 par.

– gra mieszana: Paweł Kuźmiński/ Julia Bartoszek (LZS Victoria Chróścice) – 9-16. Startowało 18 mikstów.