Kapitan poprowadziła Stalówki do zwycięstwa

0

Koszykarki Stali Brzeg zwyciężyły 71:48 z Maximusem Kąty Wrocławskie w przedostatnim meczu przed własną publicznością w rozgrywkach 2 ligi. Brzeżanki od początku spotkania przejęły inicjatywę i nie pozwoliły rywalkom myśleć o sprawieniu niespodzianki w Brzegu. Najskuteczniejszą zawodniczką Stali była Karolina Kozera, która zdobyła aż 32 punkty, odpalając przy tym cztery trójki.

Stalówki rozpoczęły niedzielny mecz od wysokiego „C”. Po punktach Ali Wierzbickiej, Kamili Kudłak i wspomnianej Karoliny Kozery prowadziły 8:1 Rywalki jednak się przebudziły i zmniejszyły stratę do trzech oczek. W Stali z ławki weszła Agata Księżopolska i również szybko zaczęła trafiać. W samej końcówce kwarty pierwszą z czterech trójek rzuciła kapitan Stali, a jeden rzut wolny trafiła Wika Stala i było 17:12.

Druga kwarta należała już zdecydowanie do brzeżanek, które zagrały znakomicie w defensywie pozwalając rywalkom na trafienie zaledwie 4 punktów. Prym w zdobyczach punktowych w tej części meczu wiodła „Linka”, która zdobyła 14 z 19 punktów Stali Brzeg. Po 20 minutach gry brzeżanki prowadziły 36:16 i losy meczu teoretycznie były już przesądzone.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Stalówki wciąż skutecznie atakowały kosz rywalek. Celnie za trzy punkty trafiła Kamila Kudłak, swoje punkty zdobyła również Aleksandra Płuciennik. Kropkę nad „i” na zwycięstwie brzeżanek postawiła Aleksandra Błasiak, która trafiła najpierw z gry, a później jeden z dwóch rzutów wolnych.

Następny mecz Stalówki rozegrają w sobotę 12 marca o godzinie 18:00 z Ostrovią II Ostrów Wlkp. Będzie to zarazem ostatni mecz tego sezonu przed własną publicznością. Na sam koniec rozgrywek brzeżanki pojadą do Jeleniej Góry na mecz z Wichosiem.

Stal Brzeg – Maximus Kąty Wrocławskie   71:48

Stal: Karolina Kozera 32, Agata Księżopolska 13, Kamila Kudłak 9, Alicja Wierzbicka 6, Aleksandra Błasiak 3, Katarzyna Iwanicka 3, Aleksandra Płuciennik 2, Izabela Pinkosz 2, Wiktoria Stala 1, Honorata Pławiak 0.