I L.O. górą

0

We wtorek 21 stycznia, w gościnnej sali gimnastycznej SP nr 3 w Brzegu odbyły się mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych. Po zaciętej walce wyłoniono trójkę zwycięzców i zwyciężczyń.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Kamila Zawada (ZSZ nr 1 w Brzegu) i Krystian Kędra (ZSZ nr 1 w Brzegu). Drugą lokatę zajęli Paulina Bryll (ZSE w Brzegu) i Daniel Gawlik (I LO w Brzegu), a zwyciężyli: Małgorzata Kawula (I LO w Brzegu) i Jarosław Franczyk (ZSB w Brzegu).
W grze deblowej awans do dalszej gry uzyskali kolejno: z pierwszego miejsca – Małgorzata Kawula i Agnieszka Łazor (I LO w Brzegu) oraz Jarosław Franczyk w parze z Karolem Stefańskim (ZSB w Brzegu); z drugiego miejsca: Kornelia Zazulak i Monika Kuś (LO Grodków) oraz Mateusz Patrzałek w parze z Danielem Gawlikiem (I LO w Brzegu).
Opiekunem zwycięskiej drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu jest Andrzej Jędrzejko. Po zakończeniu zawodów ostatecznie do półfinałów wojewódzkich awansowało sześciu chłopców i sześć dziewcząt w kategorii gier indywidualnych oraz po dwa zespoły deblowe chłopców i dziewcząt. Sędzią głównym zawodów był Zdzisław Grobelski.
M. K. (Koło dziennikarskie I LO w Brzegu)