To będzie Okręgówka!

0

Ostatnie wyniki naszych piłkarzy, osiągane na opolskich arenach ligowych, pozwalają z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że w sezonie 2014/2015 jedna z grup ligi okręgowej będzie nazywana „brzeską”.

– IV. LIGA:
Może to być przede wszystkim mocna Okręgówka, bo zmierzają do niej trzy nasze zespoły IV-ligowe. W sobotę Stal przegrała w Kędzierzynie 0:2, ale i tak jest w najlepszej sytuacji, bo z dorobkiem 36.pkt znajduje się na 7 miejscu, tylko z dwoma punktami przewagi nad strefą spadkową. W meczu z Chemikiem brzeżanie długo utrzymywali korzystny wynik. Spotkanie było wyrównane, choć bliżsi zdobycia bramki byli kędzierzynianie, po tym, jak w 8’minucie słupek uchronił Stal przed stratą gola. Bramkarz Stali bezradny był w 68’ i 84’minucie, w których gospodarze zapewnili sobie wygraną.
Już dziś, o 18.00 zostanie rozegrana 27. kolejka ligowa. Brzeżan czeka trudny bój, na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej podejmie bowiem, walczący o awans, OKS Olesno.

Odłożony w czasie, z powodu ulewy (17 maja), debiut ligowy na ławce trenerskiej Starowic ma już za sobą Waldemar Sierakowski. Oby były to w jego wykonaniu „pierwsze śliwki robaczywki”, bo sytuacja LZS-u, na pięć spotkań przed końcem rozgrywek, nie jest ciekawa. Zajmuje 11.miejsce w tabeli, tracąc do pierwszego, „bezpiecznego” zespołu, którym jest … Stal Brzeg – 6. pkt. W meczu w Oleśnie starowiczanie długo prezentowali się bardzo dobrze. Od 20.minuty, po strzale Szpali, LZS prowadził 1:0. OKS wyrównał dopiero w 65’minucie. Niestety, w końcówce faworyzowani gospodarze przycisnęli i zasłużenie zdobyli dwie bramki w odstępie 5.minut, odbierając cenny punkt starowiczanom.
Dziś o 18.00 w Grodkowie Starowice zagrają o tzw. 6 punktów. Ich przeciwnikiem będzie bezpośredni rywal w walce o utrzymanie – Śląsk Łubniany, który ma 4.pkt przewagi nad LZS-em.

Najbardziej widowiskowe spotkanie odbyło się w Gogolinie, gdzie MKS podejmował Olimpię Lewin Brzeski. Olimpia, po ostatnich 3 porażkach z rzędu, również znajdowała się niebezpiecznie nisko w tabeli. Do trzeciego od końca w klasyfikacji Gogolina, jechała więc po komplet punktów. To był szalony mecz. Wszystkie założenia taktyczne gości musiały legnąć w gruzach już w 8’minucie, bo przegrywali z MKS-em 0:2. Fatalny początek szybko naprawił, bohater I. połowy, Damian Paczek. Najpierw w 11’minucie wykorzystał podanie Rafała Tomaszewskiego, a niespełna 10.minut później, po jego strzale i dobitce Kamila Tramsza był już remis 2:2. W 42’minucie Olimpia grała z rzutu rożnego. Piłka znów trafiła do Paczka, który dał Lewinowi prowadzenie 3:2.
Kilkanaście sekund II.połowy wystarczyło, a w Goglinie znów był remis (3:3). Tyle, że zaledwie pięć minut później na listę strzelców wpisał się Paczek. Jego hat-trick dał ponowne prowadzenie Olimpii. Trzy punkty w garści lewinianie trzymali do 80’minuty. Ich katem okazał się wprowadzony po przerwie Nikołajczyk. Najpierw wyrównał na 4:4, a w 86’minucie pozbawił Olimpię wszystkich punktów, pokonując Marciniszyna po raz drugi.
Lewin z dorobkiem 30.pkt. jest w tabeli 10-ty. W środę gra ponownie na wyjeździe – z sąsiadującym w tabeli TOR-em Dobrzeń WLK. (12 miejsce, 30.pkt.).

CHEMIK KĘDZIERZYN-KOŹLE – STAL BRZEG 2:0 (0:0)
1:0 Semeniuk 68’; 2:0 Czepul 84’.

Stal: Marek Szymocha – Łukasz Strząbała, Wojciech Krawców, Dawid Kotecki, Bartosz Nesterów, Bartłomiej Kulczycki (84’ Piotr Pączek), Tomasz Raczyński (86’ Adam Gutwiński), Damian Michalak (75’ Marcin Łobodziec), Mateusz Poważny, Tomasz Rabanda, Mateusz Fabiszewski. Trener Sebastian Sobczak.

OKS OLESNO – STAROWICE 3:1 (0:1)
0:1 Szpala 20’, 1:1 Kowalczyk 65’, 2:1 Kowalczyk 83’, 3:1 Pietrzak 88’.

Starowice: Jędrychowski – Kurc (46’ P. Szczupakows¬ki), Maciej Sacha, Michał Sacha, Bębas, Fluder, Kruk, Nowosielski, T. Szczupako¬wski, Dłutowski – Szpala (76’ Wawrzyniak). Trener Waldemar Sierakowski.

MKS GOGOLIN – OLIMPIA LEWIN BRZESKI 5:4 (2:3)
1:0 Kaczmarek 5’, 2:0 Sandecki 8’, 2:1 Paczek 11’, 2:2 Tramsz 20’, 2:3 Paczek 42’, 3:3 Kaczmarek 46’, 3:4 Paczek 51, 4:4 P. Nikołajczyk 80’, 5:4 P. Nikołajczyk 86’.

Olimpia: Marciniszyn – Raś, Stawecki, R. Tomaszewski, Starczukowski – Sobierajski, Maj, Kiczuła, Tramsz – Trepka, Paczek. Trener Rafał Tomaszewski.

– OKRĘGÓWKA, GR. II:
Szansę na grę w „brzeskiej” Okręgówce ma w przyszłym sezonie Burza Lipki. Musi tylko odnaleźć formę z początku rundy, bo w tej przegrała w sobotę czwarty mecz z rzędu. Teraz, z dorobkiem 33 punktów, zajmuje 9 lokatę i ma nad „spadkiem” 2.pkt. przewagi. Na pierwszym spadkowym miejscu jest po sobocie Fortuna Głogówek i to właśnie dzięki wygranej nad Lipkami 4:2.
Jeszcze do przerwy Burza miała korzystny wynik, remisując w Głogówku 2:2, po golach Bartka Woźniaka i Dominika Sierakowskiego. Niestety, po wyjściu z szatni do siatki trafiali już tylko gospodarze i do końca sezonu Lipki czeka ciężka walka o pozostanie w lidze. Dzisiaj o 18.00 Rusocin – Burza.

FORTUNA GŁOGÓWEK – BURZA LIPKI 4:2 (2:2)
0:1 Woźniak Bartek 8’, 1:1 Sałek 12’; 2:1 Niemczyk 42’; 2:2 Sierakowski 45’; 3:2 Mazur 66’; 4:2 Niemczyk 90’.

Burza: Dudzik – Sierakowski, Woźniak Bartosz, Kowalczyk Krzysztof, Wolański, Gawlik Mariusz, Kowalczyk Marcin (75’ Drobniak), Przystawski, Zagórski (65’ Rolka), Woźniak Bartek. Trener Wiesław Rutkowski

– A-KLASA, GR. II;

Niemal stu procentowym pewniakiem do gry w przyszłym sezonie w Okręgówce jest GKS Grodków. Na 5.kolejek przed końcem ma 13.pkt. przewagi nad wiceliderem z Dobrzynia. Na spadku są na tą chwilę Przecza i Przylesie (do B-klasy spadają 4 ostatnie drużyny). Pewne utrzymania są: Łosiów i wspomniany Dobrzyń. Olszanka ma 11.pkt. zapasu nad spadkiem, trochę gorzej ma się sytuacja Kościerzyc, ale i tak na finiszu rozgrywek mają 7.pkt. przewagi nad zagrożonym degradacją, 11-tym zespołem w tabeli.

Wyniki 22.kolejki:
Orzeł Olszanka – Pogoń Łosiów 2-7; Victoria Dobrzyń – Zieloni Ligota Tułowicka 6-1; GKS Grodków – Grom Mroczkowa 3-1; LZS Kościerzyce – Metalowiec Łambinowice 3-1; Błękitni Przecza – LZS Mańkowice 1-3; Plon Skoroszyce – Polonia Przylesie 0-3 w.o.; Unia Reńska Wieś – GLKS Kamiennik 7-1

Zapowiedź 23. kolejki:
Polonia Przylesie – Unia Reńska Wieś; Kamiennik – Błękitni Przecza; Mańkowice/Piątkowice – Kościerzyce; Metalowiec Łambinowice -Victoria Dobrzyń; Zieloni Ligota Tułowicka – Orzeł Olszanka; (sobota 31.05., g.17.00): Pogoń Łosiów – GKS Grodków

– B-KLASA, GR.III:
Michałów – Pogoń II Łosiów 4-6; Pawłów – Kruszyna/Prędocin 5-1; Skarbimierz – Łukowice Brzeskie 4-0; Jankowice Wielkie – Olimpia II Lewin Brzeski 0-3; Szydłowice – Zwanowice 0-5; Golczowice – Żłobizna 3-0 w.o.; Skorogoszcz – Stobrawa Stare Kolnie 3-0 w.o.

Następna kolejka (niedziela 1 czerwca, g.17.30):
Jankowice – Michałów; Olimpia II Lewin Brzeski – KS Skarbimierz; Łukowice – Skorogoszcz; Stobrawa Stare Kolnie – Golczowice; Żłobizna – LZS Szydłowice; Zwanowice – Pawłów; Kruszyna/Prędocin – Pogoń II Łosiów

– B-KLASA, GR.IV:
Gałążczyce – Skorpion II Kopice Więcmierzyce 2-3; Bielice – Starowice II 3-3; Żelazna – Wojsław 4-7; Wierzbnik – Wójtowice 1-4; Przechód – KGKS Krasna Góra 0-3; Kolnica – Młodoszowice – nie odbył się; Przylesie Dolne – pauza

Kopice/Więcmierzyce – Żelazna, Wojsław – Przechód, Krasna Góra – Bielice; Starowice – Kolnica; Młodoszowice – Wierzbnik; Wójtowice – Przylesie Dln.