Derby dla ASPR Zawadzkie

0

Sobotni mecz derbowy na Opolszczyźnie dla Olimpu pozostanie spotkaniem bez punktów. Grodkowianie przegrali z beniaminkiem z Zawadzkiego. Obie ekipy z Opolskiego zagrały wyrównany mecz, a ASPR wywalczył punkty dopiero w końcówce spotkania. Jest to drugie zwycięstwo ASPR i czwarta porażka Olimpu w obecnych rozgrywkach pierwszej ligi.

Obie drużyny miały nerwowy początek, popełniały proste błędy. Pierwsze dwadzieścia minut spotkania należało do Olimpu. Ze skrzydła atakował Paweł Prokop, natomiast z drugiej linii Maciej Maciejewski. Od stanu 9:13 trener gospodarzy Łukasz Morzyk postanowił dokonać zmian, które miały istotny wpływ na przebieg pierwszej połowy. Duet zawodników Zagórowicz i Całujek doprowadził do remisu 16:16. Przy stanie 17:18 zawodnik ASPR-u Marceli Migała przed syreną kończąca pierwszą połowę zdołał doprowadzić do remisu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:18.

Po przerwie miejscowi wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali do końca spotkania. Przez całą połowę prowadzili różnicą dwóch, trzech bramek. Obie ekipy rozegrały porównywalne spotkanie, ale to w Zawadzkim cieszą się ze zdobytych punktów. Mecz zakończył się pięciobramkową wygraną ASPRu 36:31.

ASPR Zawadzkie – Olimp Grodków 36:31 (18:18)
ASPR: Donosewicz, Puszkar – Migała 10, Zagórowicz 5, Swat 4, Szlensog 4, Wacławczyk 4, P. Całujek 3, Kąpa 3/3, Kubillas 2, Hertel 1, Ł. Całujek
Karne: 3/3
Kary: 6 min.
Olimp: Zembrzycki, Madaliński, Łągiewka – Chmiel 8, Maciejewski 8, Prokop 6, Ogorzelec 4, Mierzwiński 2, Świerczyński 2, Turyniewicz 1, Buczyński, Dziurgot, Stańko, Starczewski, Stępień
Karne: 4/5
Kary: 14 min.
Kary: ASPR – 6 min. (Ł. Całujek – 4 min., Kąpa – 2 min.), Olimp – 14 min. (Dziurgot – 6 min., Stańko – 4 min., Maciejewski, Turyniewicz – po 2 min.)
Czerwona kartka: Dziurgot (Olimp), 57 min. – gradacja kar
Sędziowie: Artur Jędrycha (Dąbrowa Górnicza), Marcin Pytlik (Siemianowice Śląskie)