Spór w rządzie o zakaz używania telefonów na przejściach dla pieszych

0
Przejście dla pieszych

Niewątpliwie spora część wypadków na przejściach jest spowodowana przez nieuwagę pieszych. Jednym z problemów może być zapatrzenie się w ekran smartfona, co skutecznie usypia naszą czujność i zmniejsza pole widzenia. W rządzie toczy się spór o to, czy należy pieszym zakazać korzystania z telefonów na przejściach, czy też nie.

To byłaby dobra zmiana, ale Ministerstwo Infrastruktury jest innego zdania

Resort Ziobry znalazł, moim zdaniem, dość dobry sposób na próbę zmniejszenia liczby wypadków z udziałem pieszych. Chciano zakazać używania telefonów komórkowych na przejściach dla pieszych oraz na torowiskach. To właśnie przez to wiele osób wchodzi na jezdnię w nieodpowiednim momencie, co może być tragiczne w skutkach, jeżeli kierowca nie wyhamuje. Spotkało się to jednak z negatywnym odbiorem ze strony Ministerstwa Infrastruktury. Ci z kolei twierdzą, że to bez sensu, ponieważ pieszy już teraz jest zobowiązany do zachowania szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do przejścia. Niektórzy też twierdzą, że taki przepis mógłby stać się tłumaczeniem kierowców, którzy spowodował taki wypadek. Powiedziałby, że to wina pieszego, bo używał telefonu.

ludzie ze smartfonami

Ministerstwo Sprawiedliwości nie zamierza jednak odpuścić tego. Dalej walczy o to, by zakazać pieszym korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych przy wchodzeniu na jezdnie bądź torowisko, a także podczas przechodzenia przez nie. Oczywiście, chodzi tu o korzystanie w sposób, który ogranicza nasze pole widzenia i zmniejsza czujność. Nikt nie chce zakazać nam np. trzymać go w dłoni i przykładowo zmniejszać głośność muzyki itp. Według mnie, to bardzo dobra zmiana. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego rząd nie może dojść do porozumienia w tej sprawie. Takie przepisy mogłyby zredukować ilość wypadków na przejściach, które spowodowane są przez pieszych. Ba, czasami nawet jeśli jest to z winy kierowcy, to być może dzięki czujności, uda nam się wyjść cało z tej sytuacji. Jestem bardzo ciekaw waszego zdania na ten temat. Uważacie, że taka zmiana mogłaby wyeliminować smartfonowych zombie? Dajcie znać w komentarzach!