Najpopularniejsza internetowa encyklopedia doczeka się odświeżenia!

0
Wikipedia

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie korzystał z Wikipedii. Chyba każdy dobrze zna tę stronę, to w końcu pierwsze miejsce, gdzie szukamy w miarę rzetelnych informacji na jakiś temat. Po 10 latach strona ta doczeka się w końcu odświeżenia interfejsu.

Nowy, lepszy wygląd Wikipedii

Mija właśnie 10 lat, odkąd wprowadzono nam znany do tej pory wygląd Wikipedii. Wszyscy już doskonale znamy wygląd tej internetowej encyklopedii. Nie da się ukryć, jest już po prostu przestarzały, jak na aktualne standardy. Nie są to żadne drastyczne zmiany, tak więc nie będziemy musieli na nowo się przyzwyczajać do niego, gdy już wszystko zostanie wprowadzone. Niewątpliwie jednak są to zmiany, które faktycznie poprawią komfort użytkowania, a strona będzie nieco przyjemniejsza dla oka czytelnika. Przedstawię Wam kilka najważniejszych zmian.

  • Pionowa orientacja logo – mała zmiana, ale jednak
Wikipedia odświeżony wygląd
  • Zwijane menu boczne – nie potrzebujesz, to chowasz
Wikipedia odświeżony wygląd
  • Pasek wyszukiwania na środku – łatwiejszy dostęp do wyszukiwarki
Wikipedia odświeżony wygląd
  • Przypięte górne menu – towarzyszy ci ciągle podczas czytania artykułu
Wikipedia odświeżony wygląd
  • Lepszy wygląd wyników wyszukiwania – łatwiej znajdziesz to, czego szukasz
Wikipedia odświeżony wygląd
  • Stały dostęp do spisu treści – przejdź do interesującej cię sekcji artykułu w każdym momencie
Wikipedia odświeżony wygląd

Jak widać, nie są to poważne ingerencje w wygląd. Myślę jednak, że są to dobre zmiany, które są potrzebne tej stronie. Internauci korzystają z niej bardzo często, to najlepsze miejsce do szukania informacji o czymkolwiek czy kimkolwiek. Z pewnością pozytywnie odbiorą oni wprowadzane zmiany w interfejs Wikipedii. Jak Wam się podobają te zmiany?