Korzystasz z WhatsAppa? Może warto przenieść się na Telegrama albo Signal

0
WhatsApp
Reklama
Reklama

Od 8 lutego, jeśli chcemy dalej korzystać z WhatsAppa, popularnego komunikatora, musimy przekazać nasze dane Facebookowi. Wiele osób patrzy na to niezbyt przychylnie, a wręcz już szukają alternatywy. Właśnie dla tych osób podsuwamy pomysł z dobrymi alternatywami dla niego.

Pierwszą z nich jest Telegram. To popularny komunikator, który cechuje się dużą niezawodnością, jest prosty w obsłudze oraz oferuje szyfrowanie czatów End-to-End. To daje nam duże bezpieczeństwo, ale należy pamiętać, że jest to opcjonalne, domyślne czaty mają tę opcję wyłączoną. Dodatkowo, zbiera od użytkownika mało informacji. W krótkim czasie, zapewne właśnie z powodu przejścia z WhatsAppa, Telegram zyskał ponad 25 milionów nowych użytkowników. Ta liczba chyba dostatecznie obrazuje to, że warto mu zaufać. Działa on na wielu platformach, co również jest jego sporą zaletą. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Reklama
Telegram

Kolejną alternatywą, której warto się przyjrzeć, jest Signal. Jest to aplikacja otwartoźródłowa, darmowa oraz, co najważniejsze, szyfrowana. Jest bardzo prosty w obsłudze, a jego interfejs, moim zdaniem, bardzo przypomina Messengera. Aktualnie również bardzo dużo osób migruje na tę platformę z WhatsAppa. Jedyne, co zbiera o nas ten komunikator, to numer telefonu. Dla jednych będzie to tylko, dla innych. Wciąż jest to lepsza alternatywa, aniżeli komunikatory Facebooka.

Signal

Jak widać, są bezpieczne zamienniki dla WhatsAppa. Jeśli nie chcecie, przekazywać swoich danych Facebookowi, np. nie macie tam konta, a tylko na WhatsAppie, to w ten sposób możecie tego uniknąć. Polecam sprawdzić obie te opcje i wybrać tę, która będzie Wam odpowiadała najbardziej.

Reklama
Reklama
Reklama