Robert Gwiazdowski tworzy nowy ruch polityczny

0
Robert Gwiazdowski
fot. materiały prasowe

Robert Gwiazdowski zapowiedział, że aktywnie zaangażuje się w politykę. Chce budować alternatywę dla PO i PiS stawiając nie na zawodowych polityków, a na przedsiębiorców, bezpartyjnych samorządowców i naukowców. W ciągu 2 dni w jego inicjatywę zaangażowało się ponad 12 tys. osób, a podczas dwóch pierwszych spotkań otwartych zabrakło miejsc siedzących.


Propozycje programowe koalicji, którą buduje Gwiazdowski, opierają się w dużej mierze na jego dotychczasowym dorobku i poglądach, które głosi od ponad 25 lat. Wiemy, że zamierza stronić od sporów ideologicznych i światopoglądowych, za to woli się skupić na problemach bardziej przyziemnych i praktycznych. Za takie uważa obniżenie opodatkowania pracy, reformę systemu fiskalnego i emerytalnego, skuteczną politykę w zakresie demografii czy wprowadzenie w wyborach do Sejmu jednomandatowych okręgów wyborczych. – Moja niechęć do debatowania o aborcji, czy in vitro nie bierze się stąd, że nie mam w tej kwestii zdania. Jednak uważam, że niezależnie od poglądu na te kwestie mamy do załatwienia cały szereg spraw, które przez tę ideologiczną wojnę polsko-polską idą w odstawkę – mówi Gwiazdowski. Kręcimy się ciągle wokół tych samych spraw nie rozwiązując ich, za to tworząc klimat, który uniemożliwia współpracę na innych polach. To szkodzi. Przecież zarówno zwolennicy i przeciwnicy takiego czy innego rozwiązania opartego na światopoglądzie muszą na co dzień zmagać się ze skomplikowanymi i wysokim podatkami, zbędnymi regulacjami, które tłamszą naszą przedsiębiorczość, z niską dzietnością polskich rodzin, niewydolnym ZUS-em czy ze słabnącą pozycją Polski w Unii Europejskiej. Dlatego nie zamierzam dać się wciągnąć na ring, na którym politycy podprowadzani przez dziennikarzy obrzucają się błotem w sporach ideologicznych – dodaje.

Szczegóły programowe będą publikowane sukcesywnie w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni, ale już teraz można dowiedzieć się więcej na ten temat odwiedzając stronę www.wiadomoscgwiazdowskiego.pl. Tam też można się zapisać jako osoba popierająca projekt oraz sprawdzić kalendarz spotkań w Polsce. – Jestem indywidualistą, ale tych zmian w pojedynkę nie wprowadzę, tych wszystkich niezbędnych reform nie dokonam. To musi być działanie wspólne. Zapraszam do odwiedzenia strony i dołączenia się do drużyny – mówi Gwiazdowski. – Kiedy w poniedziałek ogłosiliśmy start projektu liczyliśmy, że w ciągu paru dni zapisze się do nas 2-3 tys. osób. Dzisiaj już wiemy, że jest z nami ponad 12 tys. osób. To cieszy i mobilizuje – dodaje.

fot. materiały prasowe