Odpowiedź Komitetu ds. połączenia Brzegu i Skarbimierza na Oświadczenie wójta Pulita

5

Odnosząc się do „Oświadczenia wójta Pulita” opublikowanego w lokalnych mediach należy podkreślić, że nam jako mieszkańcom Brzegu jest bardzo przykro, iż pan Pulit – samorządowy urzędnik uzyskujący pensję z pieniędzy podatników – prócz obrażania nas, próbuje również dyskredytować działalność Komitetu ds. połączenia Brzegu i Skarbimierza.

Na początku swojego oświadczenia pan Pulit pisze: „W związku z inicjatywą Stowarzyszenia Młody Brzeg w sprawie połączenia gminy Brzeg z gminą Skarbimierz oświadczam, że podjęcie takiej inicjatywy jest sprzeczne ze zmianami ustrojowymi, a tym samym gospodarczymi, które zaszły w naszym kraju”.

Zadajemy pytanie – jak w kraju demokratycznym inicjatywę połączenia gmin można nazwać działaniem „sprzecznym ze zmianami ustrojowymi a tym samym gospodarczymi”?

Pan Pulit, będący na początku swojej samorządowej kariery zastępcą burmistrza Gminy i Miasta Brzegu a następnie przez 25 lat wójtem Skarbimierza, który to raz za razem obraża swoich rozmówców nazywając ich: „pseudo działaczami samorządowymi” oraz wytykając im brak wiedzy z zakresu samorządu: „Ci panowie po prostu nie wiedzą co to jest samorząd” – sam nie zgłębił podstawowych aktów prawnych regulujących działanie samorządu terytorialnego w ustroju demokratycznym. Otóż łączenie gmin w art. 4 przewiduje Ustawa o samorządzie gminnym, Ustawa będąca abecadłem każdego samorządowca!

Skoro łączenie gmin przewiduje w naszym kraju obowiązująca od lat Ustawa to w jaki sposób inicjatywa Stowarzyszenia Młody Brzeg zawiązująca Komitet ds. połączenia Brzegu i Skarbimierza jest – jak pisze pan Pulit – „sprzeczna ze zmianami ustrojowymi a tym samym gospodarczymi”?

Jako Komitet ds. połączenia Brzegu i Skarbimierza zachowanie wójta Pulita oceniamy jako naganne, nacechowane agresją, mające na celu deprecjonowanie działalności mieszkańców Brzegu aktywnie uczestniczących w Komitecie.

Komitet ds. połączenia Brzegu i Skarbimierza
Kamil Szeremet, Małgorzata Wajda, Tomasz Wikieł,
Grzegorz Chrzanowski, Grzegorz Surdyka, Waldemar Łużyńskii

 • Hanna Kotys

  A czego tu nie rozumiecie? Przecież jest napisane wyraźnie-miedzy wierszami:…jam tu Pan….

 • Pawel

  Jeszcze jak ucylem sie w szkole sredniej w BrEgu to zawsze porownywalem rzeg z Olawa. Wmojej opini byly to bardzo podobne (poziomem zaawansowania, rozwojem) miasta. Dzis Olawa sie rozwija widac nowe inwestycje budowane galerie, kina funkcjonujace restauracje i puby czy inwestycje w naprawy i modernizacje drog. Brzeg jakby w letargu… idzie to z 10% rozmachem olawy. Winni sa tylko i wylacznie wlodarze miasta, ktorzy zamiast skupic sie na poprawie sytuacji w tym miescie probuja w.latwy sposob zlapac bogta gmine aby pokazac jak wiele zrobili. SNUTNE I SLABE. dlaczego rzeczywiscie nie gmina Olszanka? Dzis jestem mieszkancem Wroclawia i z przykroscia patrze na Brzeg i pomimo twgo, ze pochodze z Brzegu to z duzya niececia jade tam bo widok tego miasta niestety wielokrotnie mnie przeraza.
  Niech wladze miasta wezma sie do roboty …

 • Grzegorz Salacz

  Witam)moje)zdanie jest takie ja mieszkam o 5 lat w brzegu ale)znam temat dopuki noe bylo terenow inwestycyjnych na skarbimierzu brzeg siedzial cich od paru lat skarbomierz jes bardzo bogatom gmina i tu jest cala prawda o przylonczeniu brzeg zweszyl)kaske i tala prawda nie dac sie na przylonczenie panie pulit

 • Mateusz

  Wara od Skarbimierza

 • Jaśku

  A dlaczego Skarbimierz a nie gmina Lubsza