Weekendowy przegląd filmowy (4.08-5.08)

0

W ten weekend na ekranach nie zabraknie dreszczyku emocji, przygody, czy akcji. Sobotni wieczór szykuje dla widzów sporo atrakcji, nie zabraknie  mocnych przeżyć czy wzruszeń. Familijne kino w połączeniu ze sztukami walki, dramat wraz z wątkami przygodowymi, czy zwarta akcja to moc rozrywki dla młodszych i starszych kinomanów. Niedzielne kino serwuje nie mniej wrażeń – film przygodowy i wojenny to kino, w którym każdy wybierze coś dla siebie.


Sobota (4.08)

Karate Kid (2010) – Polsat, godz. 20:05,

Dre (Jaden Smith/ razem z matka przeprowadza się do Chin gdzie postanawia ćwiczyć sztuki walki i poznaje pana Hana /Jackie Chan/. Ten będzie wprowadzał go we wszystkie tajniki walk.
Gdy Dre Parker (Jaden Smith) i jego matka (Taraji P. Henson) przeprowadzają się z Detroit do Chin, Dre czuje się zagubiony w nowej rzeczywistości, tak odmiennej od znanego mu świata. Napastowanemu i bitemu przez uczniów z jego szkoły Dre, z pomocą przychodzi pan Han (Jackie Chan) – dozorca z budynku, który opłakuje wielką życiową stratę. Han lituje się nad Dre i zgadza się nauczyć go kung fu, by chłopiec mógł się bronić. Podczas wspólnych treningów, między uczniem i nauczycielem buduje się zaufanie.

Film doczekał się swojej kontynuacji.

(Czas trwania: 140 minut, reż. Harald Zwart)

Familijny, Sztuki walki

 

Cast Away: Poza Światem (2000) – TVN, godz. 20:00,

Chuck Noland (Tom Hanks) w wyniku katastrofy samolotu trafia na bezludną wyspę, gdzieś na wodach Pacyfiku. Przyjdzie mu zmierzyć się z przyrodą i własną pomysłowością. Wyspa jest bowiem często nawiedzana przez burze, porywisty wiatr zdaje się wiać bez ustanku, a przyroda poskąpiła i zwierząt, i jadalnych roślin. Powoli więc uczy się życia, choć nie brak mu chwil zwątpienia.

(Czas trwania: 143 minuty, reż. Robert Zemeckis)

Dramat

13. Dzielnica (2004) godz. 20:00 – TV Puls: „Mocne kino sobotnie”

Akcja filmu rozgrywa się w Paryżu w roku 2013, który jest podzielony na dzielnice. Jedną z nich jest 13 Dzielnica, którą na polecenie rządu oddzielono murem od reszty miasta. Gangi są tu jedyną władzą, żadnych praw, żadnych reguł, żadnych zasad… Jedyną osobą, która próbuje utrzymać porządek w dzielnicy jest Leito ( David Belle) walczący z gangsterami i handlarzami narkotyków. Damien (Cyril Raffaelli) znakomicie wyszkolony agent oddziału prewencji, specjalista sztuk walki dostaje do wykonania nowe zadanie. Tym razem rząd stawia go na czele najbardziej niebezpiecznej misji w jego karierze. W ciągu 24 godzin musi odzyskać bombę masowego rażenia, która została skradziona przez gang Tahy (Bibi Naceri).

(Czas trwania: 85 min, reż. Pierre Morel) Akacja

„Nieuchwytny” (2008) – Stopklatka TV, godz. 20:00

Agentka FBI, Jennifer Marsh, ma za zadanie dopaść seryjnego mordercę, który umieszcza w Internecie zdjęcia swoich ofiar. Czas ucieka, a sprawa staje się dla agentki coraz bardziej osobista.

(Czas trwania: 100 min, reż. Gregory Hoblit) Thriller

Niedziela (5.08)

„Bibliotekarz 2: Tajemnice kopalni króla Salomona” (2006) – TV Puls, godz. 16:30

Druga część przygód Flynna Carsena, młodego pracownika Biblioteki Metropolitalnej, gdzie zgromadzone są legendarne skarby cywilizacji, wśród nich: puszka Pandory, Arka Przymierza, Excalibur i wiele innych. Pewnego dnia Flynn otrzymuje starożytny egipski zwój. Badając jego tajemnicze wzory i symbole, odkrywa, że należał on od Króla Salomona. Prawdopodobnie stanowi on mapę do owianych legendą kopalni Króla Salomona. Film wyprodukowany przez twórców „Dnia Niepodległości” jest opowieścią w stylu Indiany Jonesa.

(Czas trwania: 92 min, reż. Jonathan Frakes)Fantasy, przygodowy

„Pearl Harbour” (2001r.) – TVN, godz. 20:00

Stany Zjednoczone, rok 1941. Dwaj przyjaciele i zapaleni piloci – Rafe (Ben Affleck) i Danny (Josh Hartnett) służą w lotnictwie. Rafe zakochuje się z wzajemnością w pięknej pielęgniarce Evelyn (Kate Beckinsale). Sielanka kończy się, gdy młody lotnik opuszcza Amerykę, by wziąć udział w bitwie o Anglię. Wkrótce przychodzi wiadomość o jego śmierci. Kilka miesięcy później Evelyn i Danny, którzy w międzyczasie zostali przeniesieni do Pear Harbor na Hawajach, nawiązują romans.Od tego momentu w splątane losy bohaterów ingeruje historia – japońskie bomby spadają na Pearl Harbor.

(Czas trwania: 183 min, reż. Michael Bay) Melodramat, wojenny

„Zabójcza broń” – TVN7: Hit Dnia, godz. 20:00

Po śmierci żony policjant Martin Riggs (Mel Gibson) myśli o samobójstwie. Przełożeni przenoszą go na posterunek, gdzie jego partnerem zostaje Roger Murtaugh (Danny Glover), przykładny ojciec, człowiek o nienagannej opinii. Ich pierwszym zadaniem jest zbadanie okoliczności podejrzanego samobójstwa. Podczas śledztwa zostają wplątani w porachunki mafijne. Pomimo niechęci do pracy z partnerem będą musieli sobie zaufać.

(Czas trwania: 113 min, reż. Richard Donner) Komedia kryminalna

„Rycerze z Shanghaju”- TV PULS: Hit Dnia,  godz. 20:00

Chon Wang (Jackie Chan) i Roy O’Bannon (Owen Wilson), idąc śladami mordercy ojca Chona, trafiają do wiktoriańskiej Anglii, gdzie odkrywają spisek mający na celu uśmiercenie całej rodziny królewskiej. Próbują zapobiec przewidywanym zamachom, a przy okazji – dokonać prywatnej zemsty na mordercach. W poszukiwaniach bardzo pomocna okazuje się siostra Chona – Lin (Fann Wong).

(Czas trwania: 114 min., reż. David Dobkin) komedia sensacyjna

Anna Wendlińska