Więcej kolizji, ale mniej pijanych kierowców. Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach

0
fot. archiwum

Od piątku (19. kwietnia), policjanci z brzeskiej komendy prowadzili wzmożone działania na drogach w regionie. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, stan techniczny pojazdów, korzystanie z fotelików i przede wszystkim trzeźwość kierowców. Świąteczny weekend zakończył się bilansem jedenastu kolizji. To znacznie więcej niż w ubiegłym roku, ale pocieszające są za to inne statystyki, bowiem wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi.


– Policyjna akcja „Bezpieczny weekend Wielkanoc 2019” trwała od piątkowego poranka. Jak co roku, w tym okresie policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących drogami powiatu brzeskiego. W tym czasie doszło do 11 niegroźnych kolizji, w których nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Jeden kierowca stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w ternie zabudowanym. Wszyscy przebadani byli trzeźwi – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Przypomnijmy, że podczas wielkanocnej policyjnej akcji w roku ubiegłym, na drogach odnotowano tylko trzy kolizje, ale mundurowi zatrzymali także trzech nietrzeźwych kierowców. Teraz wielkimi krokami zbliża się majówka. W 2018 roku podczas wyjątkowo długiego weekendu, w powiecie brzeskim doszło do 18 zdarzeń drogowych. Policjanci już dziś apelują o zachowanie rozwagi, aby dać szansę sobie i innym na bezpieczne dotarcie do celu.