Porażka Stali z Piastem. Utrzymanie zespołu zagrożone

0

Stal Brzeg przegrał u siebie z wyżej notowanym rywalem 0:2. Kibice mogą mieć powody do zmartwień – ich drużyna spadła w tabeli o jedno miejsce. Dla zespołu oznacza to intensywną grę w ostatnich trzech spotkaniach, bo stawką jest utrzymanie w III lidze.

W pierwszej połowie gospodarze przeważali w posiadaniu piłki, ale można było mieć wrażenie, że zagrali bez pomysłu. W efekcie mimo stworzenia kilku ciekawych sytuacji, nie skutkowały one lepszym rezultatem. Przyjezdni również nie zachwycali grą w pierwszej odsłonie meczu, ale stwarzali zagrożenie swoim rywalom, zwłaszcza przy stałych fragmentach. Brzeskiej Stali najbliżej było do zdobycia bramki w 38. minucie, kiedy Gajda wysunął piłkę do Celucha, który znajdował się w polu karnym i oddał strzał. Niestety powędrował on obok słupka i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym rezultatem.

Po zmianie stron widać było nerwowość w grze zawodników obu drużyn, ale ta najbardziej widoczna była u gospodarzy, którzy starali się wywrzeć na przeciwnikach presję poprzez agresywną grę. Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu trzeba było poczekać do 59. minuty. Stal przy rzucie rożnym straciła piłkę, a przyjezdni rzucili się do kontrataku, zakończonym bramką Stasiaka. Od tego momentu gospodarze starali się choć minimalnie odrobić stratę, ale bezskutecznie. Sytuacja w ciągu kolejnych minut nie uległa poprawie, na dodatek w 83. minucie kolejne trafienie zdobył Kępczyński. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2.

W ostatnich spotkaniach Stal zmierzy się z teoretycznie słabszymi zespołami – Agropolnem Głuszyna (derby) i Ruchem Radzionków. Teoretycznie te dwa zespoły również mają szansę na utrzymanie, zapowiadają się więc dwa spotkania na śmierć i życie. W ostatnim meczu, kończącym obecne rozgrywki, Stal podejmować będzie pewnego już awansu Górnika Polkowice.

Stal Brzeg – Piast Żmigród 0:2 (Stasik, Kępczyński)

Stal: Paszek – Krupnik, Maj, Przystalski, Kolanko (58’ Szubertowski) – Gajda, Kuriata (66’ Dychus), Chodyga (45’ Danielik), Kulczycki (45’ Cieślik), Celuch – Żegleń. Trener: Piotr Jacek. Widzów: 350.

Kartki: Maj, Celuch, Żegleń, Kulczycki (wszyscy żółta).Sędzia: Waldemar Socha (Dolnośląski ZPN)