Akcja „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” dotarła do Brzegu

0
fot. KPP w Brzegu

Z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej funkcjonariusze z Brzegu włączyli się w ogólnopolską akcję oddawania krwi. Chętnych do podzielenia się najcenniejszym darem nie brakuje. Funkcjonariusze z brzeskiej komendy oraz komisariatów w Grodkowie i Lewinie Brzeskim cały czas zgłaszają się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Brzegu.


– To dar, który niejednokrotnie ratuje życie i zdrowie ludzkie, zatem warto w takich zbiórkach brać udział i zachęcać swoich bliskich. Tym razem okazją do wspólnej akcji jest 100. rocznica powołania Policji Państwowej – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Nasi policjanci do tej pory oddali ponad 8 litrów krwi. Zbiórka na rzecz potrzebujących potrwa do końca 2019 roku i zapewne jeszcze nie jeden z nas w ciągu tego jubileuszowego roku odda krew. Pamiętajmy, że w sezonie wakacyjnym jest jeszcze bardziej potrzebna i dlatego zachęcamy do jej oddawania – dodaje policjantka.

Przypomnijmy, że jeden krwiodawca może oddać jednorazowo 450 ml. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.