Kobieca kadra U-19 zagra w Brzegu i Grodkowie. Darmowe wejściówki dla kibiców

0
fot. OKiR Grodków

W przyszłym tygodniu w Brzegu i Grodkowie rozegrane zostaną dwa mecze towarzyskie kobiecej piłkarskiej kadry U-19. Rywalkami naszych zawodniczek będą reprezentantki z Czech.


Pierwszy mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim w Grodkowie. Gwizdek rozpoczynający spotkanie zabrzmi 29.08 (czwartek) o godzinie 18:00. Darmowe bilety trafiły do szkółek piłkarskich, ale można je jeszcze odebrać w sekretariacie OKiR-u przy ul. Kasztanowej. Chętni muszą się jednak spieszyć, bo wejściówek jest coraz mniej.

Drugie spotkanie zaplanowano na Stadionie Miejskim w Brzegu. Na murawę zawodniczki wybiegną 1.09 (niedziela). Bezpłatne wejściówki na to spotkanie można odbierać w siedzibie MOSiR-u na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej. Obowiązuje jednak ograniczenie – maksymalnie 5 biletów na osobę.

Selekcjoner reprezentacji Polski kobiet do lat 19, Nina Patalon, powołała na spotkania w Brzegu i Grodkowie dwadzieścia dwie zawodniczki. Ich zgrupowanie rozpocznie się w Brzegu już 26.08. Kadrowiczki przygotowują się do pierwszej rundy kwalifikacji młodzieżowych mistrzostw Europy. Turniej eliminacyjny odbędzie się w dniach 2-8 października w Polsce. Rywalkami podopiecznych Niny Patalon będą ekipy ze Szkocji, Chorwacji i Bułgarii. Jako ciekawostkę możemy napisać, że w szerokiej kadrze znalazła się Klaudia Homa, wychowanka UKS SAP Brzeg, obecnie występująca w AZS Wrocław.

W imieniu organizatorów zachęcamy do wzięcia udziału w meczach i dopingowania naszych piłkarek.