BCK rozpoczęło nowy sezon artystyczny. Działalność, po wakacjach, wznawiają sekcje artystyczne

0

W rozpoczynającym się sezonie artystycznym 2019/2020 w Brzeskim Centrum Kultury, po przerwie wakacyjnej, znowu odbywać się będą różnego rodzaju warsztaty. BCK opublikowało na łamach swojej strony internetowej informacje o sekcjach i zajęciach, a także zaproszenie do zapisów. Nabory trwają!


Zajęcia w najliczniejszej – sekcji tanecznej prowadzić będzie instruktorka Paulina Rutowicz. Tancerze ćwiczyć będą w sali w Urzędzie Miasta w Brzegu. Pierwsze powakacyjne zajęcia odbyły się 9. września, ale castingi do grup zaplanowano na 15.09.2019. Informacje ws. miejsc w grupach i zapisy możliwe są pod adresem mailowym: paulidanza@poczta.onet.pl. Wracają także zajęcia sekcji teatralnej, które poprowadzi Maria Dorota Herman (kontakt: maria.dorota1@wp.pl). Spotkania organizacyjne odbędą się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzegu – Oddział dla dzieci w czwartek (12.09) o g. 16:30 – grupa dla młodzieży ze szkół średnich i dorosłych oraz w piątek (13.09) o g. 16:30 – grupa dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych.

Wracają także zajęcia plastyczne, które poprowadzi Beata Staszczyk. Będą się odbywać od października w Galerii Sztuki Współczesnej BCK według harmonogramu: wtorki – g. 16:00 – grupa wiekowa I-IV kl. PSP, g. 17:15 – gr. wiekowa V-VIII kl. PSP; czwartki – g. 16:30 – szkoły ponadpodstawowe i dorośli. Zapisy do sekcji plastycznej przyjmowane są pod adresem: beateusz@wp.pl, w temacie należy wpisać: zajęcia plastyczne. W nowym sezonie nie zabraknie także zajęć fotograficznych, które poprowadzi Roman Baran. Zajęcia organizacyjne odbyły się 09 i 10 września, ale chętni proszeni są o kontakt z instruktorem – foto-romb@wp.pl.

Bogatą ofertę przygotowano także jeśli chodzi o zajęcia muzyczno-wokalne. Działalność wznawia sekcja musicalowa Joanny Bilowickiej. Zajęcia prowadzone będą w Klubie Wojskowym 1. Brzeskiego Pułku Saperów. Kontakt i zapisy – joannabilowicka@gmail.com. Wracają także zajęcia Sekcji Muzycznej prowadzone przez Stanisława Szymochę. Zajęcia odbywać się będą w sali prób BCK w budynku przy ul. Mickiewicza 8 w Brzegu. Za nami zajęcia organizacyjne grupy dziecięcej. 12. września o 16:00 zaplanowano zajęcia informacyjne dla młodzieży oraz 13.09 o g. 16:00 dla grup muzycznych. Informacje udzielane są pod adresem e-mail: smbck@interia.pl. W tej samej sali, pod okiem dyrektora Jacka Ochmańskiego ćwiczyć będzie także zespół wokalny dla dorosłych – „Leśne Echo”. Zajęcia odbywać się będą we wtorki o godz. 18:00. Informacje: dyrektorbck@gmail.com.

BCK zaprasza także do udziału w stałych Warsztatach Rytmiczno-Muzycznych, które w brzeskim amfiteatrze prowadzić będą przedstawiciele zespołu Black Drums Icon. Zajęcia odbywać się będą w środy: g. 17:30 – grupa dziecięca, g. 18:15 – grupa dorosłych. Informacje, zapisy, szczegóły – tel. 516530242.

W październiku wystartują także zajęcia cyrkowe, a informacje na ich temat zostaną opublikowane na stronie internetowej www.bck-brzeg.pl, gdzie znaleźć można więcej szczegółów również o pozostałych sekcjach. W razie jakichkolwiek pytań dot. zajęć można się także kontaktować pod adresem mailowym: imprezy.bck@gmail.com.